Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Studentská poradna

Ve studentské poradně můžete zadávat veškeré dotazy na tato témata:

  • Poplatky za studium
  • Práva a povinnosti studenta
  • Přijímací řízení a uznávání předmětů, ukončení studia
  • Stipendium, koleje a ubytování
  • Studentské výhody a slevy

POZOR: V případě dotazů z oblasti práce (DPP, DPČ), brigád či daní a zákonného pojištění prosím využijte sekci Daňové a účetní poradenství nebo Poradenství z oblasti mezd.

Na většinu dotazů odpovídá Mgr. Helena Zrůstová, právnička zabývající se vysokoškolským právem, bývalá zástupkyně studentů Masarykovy univerzity v Radě vysokých škol.


Jak vložit dotaz?
Pokud jste zaregistrovaný na serveru www.finance.cz, pak do registrovaného přístupu níže napište své jméno a heslo. Po vyplnění vás systém nasměruje k formuláři, kde vložíte váš dotaz. V případě, že registrováni nejste, se můžete jednoduše zaregistrovat zde.

Studentská poradna

Pro pokládání dotazů se musíte nejdříve přihlásit:

Přihlášení

Předchozí dotazy

  • Dobrý den, chtěla bych se pouze ujistit, že jsem správně pochopila systém poplatků za studium. Studuji souběžně dva bakalářské obory (jeden prezenčně, druhý kombinovaně). V případě, že bych si délku studia kombinovaného oboru protáhla na 4 roky a prezenční studium splnila v řádných 3 letech, vznikla by pro mne nutnost poplatku za studium? Oba obory bych dostudovala do 26 let. Předem děkuji za odpoveď.

  • Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké mi hrozí poplatky za delší/další studium. V roce 2011 jsem úspěšně ukončila studium medicíny. Od ak. roku 2013/2014 studuji bakalářský program Teologické nauky kombinovaný, 4 letý. Od prosince 2016 mám uznanou dobu rodičovství na 3 roky. Nyní jsem se rozhodla přihlásit na NMgr Teologické nauky, 2 letý, od roku 2017/2018 s tím, že bakalářský program nedokončím. Nevěděla jsem totiž, že se na NMgr. mohu přihlásit na základě magisterského studia medicíny, že Bc není potřeba, takže vzheldem k času, kterého mám málo na mateřské jsem se rozhodla vystuodvat rovnou Mgr, bez ukončení Bc - co to pro mě z hlediska polatků za studium znamená? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den, měla bych dotaz ohledně financování studia. Neúspěšně jsem absolvovala 6ti letý magisterský obor. Při aktualním studiu bc. mi již škola vyměřila poplatky za překročení doby studia nad standartní 4 roky na bc. Chtěla bych se zeptst jak je to se studiem navazujícim 2letém magisterském. To bych již poplatky neplatila. Nebo jak přesně se to na navazujícím studiu započítává? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den, na VŠ mi vznikla povinnost platit poplatek za delší studium. S poplatkem jsem se již smířila a jeho platnost je pro období od 1.10.2016 do 1.4.2017 V lednu jsem ze zdravotních důvodů studium přerušila. Přerušení trvá do konce tohoto letního semestru. Nyní jsem se však rozhodla, že ve studiu již nehodlám pokračovat a podávám žádost o zanechání studia. Chci se jen ujistit, že v takové situaci (během přerušení a po následném zanechání studia) již není VŠ oprávněna nárokovat si žádné další poplatky. Předem děkuji za reakci.

  • Dobrý den, je VŠ, konkrétně UK, oprávněna nárokovat si poplatek za delší studium, když jsem v říjnu 2016 nastoupila do prvního ročníku navazujícího magisterského studia? Bakalářské studium jsem řádně ukončila v červnu 2016 v době 3+1 roky, s tím, že 3 roky jsem studovala na VŠE, poté plynule přestoupila VŠFS a zde během zbývajícího roku odstátnicovala. Doba bakalářského studia tedy nepřekročila standardní dobu zvětšenou o jeden rok. Všechna studia na sebe plynule navazují a je mi 23 let. Jak je možné, že si škola nárokuje v prvním ročníku navazujícího magisterského studia poplatek za delší studium? Proti rozhodnutí jsem se odvolala, ale moje žádost o prominutí/snížení školného byla zamítnuta. Je postup ze strany UK správný? Děkuji, M.

 
« Předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo