Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Reklama

Studentská poradna

Ve studentské poradně můžete zadávat veškeré dotazy na tato témata:

  • Poplatky za studium
  • Práva a povinnosti studenta
  • Přijímací řízení a uznávání předmětů, ukončení studia
  • Stipendium, koleje a ubytování
  • Studentské výhody a slevy

POZOR: V případě dotazů z oblasti práce (DPP, DPČ), brigád či daní a zákonného pojištění prosím využijte sekci Daňové a účetní poradenství nebo Poradenství z oblasti mezd.

Na většinu dotazů odpovídá Mgr. Helena Zrůstová, právnička zabývající se vysokoškolským právem, bývalá zástupkyně studentů Masarykovy univerzity v Radě vysokých škol.


Jak vložit dotaz?
Pokud jste zaregistrovaný na serveru www.finance.cz, pak do registrovaného přístupu níže napište své jméno a heslo. Po vyplnění vás systém nasměruje k formuláři, kde vložíte váš dotaz. V případě, že registrováni nejste, se můžete jednoduše zaregistrovat zde.

Studentská poradna

Pro pokládání dotazů se musíte nejdříve přihlásit:

Přihlášení

Předchozí dotazy

  • Dobrý den, nedopátral jsem se stejného případu, prosím tedy o pomoc. Souběžně dva tříleté bakalářské obory: 2014 jsem nastoupil na UK na marketing a letos budu státnicovat. 2015, o rok později, jsem nastoupil na VŠE na účetnictví, přičemž tento týden jsem zde studium ukončil. Započal jsem tedy čtvrtý semestr. Mám očekávat nějaký poplatek za studium, pokud to chápu správně, tak dva semestry? Od UK nebo od VŠE? A nemáte například zkušenost o dopisu rektorovi/děkanovi univerzity o prominutí platby za tento letní semestr? (Vzhledem k tomu, že již studovat nebudu). Předem Vám mockrát děkuju za čas, který mi věnujete. Hezký den!

  • Dobrý deň, potreboval by som poradiť: na Slovensku som vyštudoval bakalársky stupeň a momentálne študujem v Česku, v druhom ročníku na nadvazujucom magisterskom stupni, avšak končiť kvôli diplomovej práci budem až niekedy budúci rok. Chcem sa opýtať, ako je to s poplatkami, pretože od nového školského roka mám zároveň v pláne začať štúdium znovu na bakalárskom stupni, tu v Čechách. 26 rokov budem mať na podzim 2018. Ďakujem.

  • Dobrý den, měla bych dotaz ohledně poplatků za prodlouženou dobu studia v kombinaci se souběžným studiem 2 studijních oborů na stejné univerzitě. Začala jsem studovat 1 obor a z důvodů změny kurikula, nesplnění zkoušek a následného zavedení prerekvizit jsem byla nucena prodlužovat studium o 2 roky. V rámci těchto dvou let "volna" jsem začala studovat ještě 2. obor a jedná se mi ted hlavně o druhý obor. U 1. oboru budu platit za poslední rok studia poplatky za prodloužení studia a když současně studuji souběžně i ve 2. oboru budu tedy ten poslední souběžný rok platit 2x? A po úspěšném ukončení studia 1. oboru budu muset pokračovat v placení poplatku na 2. oboru (ikdyž tam studuji řádně ba jsem přeskočila o rok výše díky uznání předmětů z 1. oboru)? (informovali nás pouze že další studium po řádně ukončeném studiu je bezplatné ale tím, že studuji souběžně nevím, zda je toto možné uplatnit?) Předem děkuji za odpověď

  • Dobrý den, mám dotaz ohledně dalšího studia na vysoké škole. Studoval jsem bakaláře studium (klasicky 3 roky), potom navazující magisterské studium (klasicky 2 roky - letos končím). Žádné jiné studium na VŠ jsem neměl. Od září bych chtěl studovat další Magisterské studium a zajímá mě, jak je to s poplatky za toto studium. Podle novely vysokoškolského zákona z 9/2016 by žádný poplatek za další studium být neměl a měl bych mít možnost si studium o rok bezplatně prodloužit? Je to tak? A jak je to s hranicí 26 let? 26 mi bude až za 2,5 roku, takže pokud studium zvládnu během 2 let, tak se vlezu do hranice 26 let, takže bych nic neplatil? Pokud si to ale prodloužím o rok, tak už bych platil? A kolik? Jaký zákon se k tomu vztahuje? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, zajímalo by mě pokud jsem 8.7.2015 nastoupila na UTB, kde jsem do 21.10.2016 byla vedena jako student, ale mezitím jsem byla přijata na Mendelovu univerzitu, studium na této škola začalo 12.7.2016. Studuji zde 3.letý bakalářský obor. Je možné, že za nějakou část studia budu muset platit za překročení doby studia ? Děkuji za odpověď

 
« Předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo