Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Studentská poradna

Ve studentské poradně můžete zadávat veškeré dotazy na tato témata:

  • Poplatky za studium
  • Práva a povinnosti studenta
  • Přijímací řízení a uznávání předmětů, ukončení studia
  • Stipendium, koleje a ubytování
  • Studentské výhody a slevy

POZOR: V případě dotazů z oblasti práce (DPP, DPČ), brigád či daní a zákonného pojištění prosím využijte sekci Daňové a účetní poradenství nebo Poradenství z oblasti mezd.

Na většinu dotazů odpovídá Mgr. Helena Zrůstová, právnička zabývající se vysokoškolským právem, bývalá zástupkyně studentů Masarykovy univerzity v Radě vysokých škol.


Jak vložit dotaz?
Pokud jste zaregistrovaný na serveru www.finance.cz, pak do registrovaného přístupu níže napište své jméno a heslo. Po vyplnění vás systém nasměruje k formuláři, kde vložíte váš dotaz. V případě, že registrováni nejste, se můžete jednoduše zaregistrovat zde.

Studentská poradna

Omlouváme se čtenářům a uživatelům našeho Poradenského centra, ale pro dnešní den byl vyřerpán maximální limit zadávaných dotazů. Pokud chcete dotaz zadat, můžete tak učinit opět zítra. Děkujeme za pochopení.

Předchozí dotazy

  • Dobrý den, v roce 2012 jsem maturovala na střední zdravotnické škole jako zdravotnický asistent. Loni jsem udělala bakalářské státnice a teď bych teoreticky měla jít do druhého ročníku na magistra. Ve studiu ale nebudu pokračovat, chci jít na VOŠ na "nové" roční studium, kde si dodělám všeobecnou sestru. Chci se zeptat - budu muset za toho jednoleté studium něco platit? Vztahuje se na to předchozí studium na VŠ? Děkuji!

  • Dobrý den, měla bych dotaz ohledně poplatků spojených se studiem. Úspěšně jsem absolvovala Bc. studium, nyní pokračuji třetím rokem v nMgr. Všechny zkoušky mám již hotové, z důvodu nedokončení diplomové práce ale nemohu jít letos k SZZ. Studium tedy budu na zimní semestr přerušovat a školu bych ráda dokončila v únoru 2018. V červenci tohoto roku jsem se zapsala na další bakalářský obor a chci se zeptat, zda během tohoto studia budu platit nějaké poplatky (jednak během doby přerušení mgr. studia a také po jeho řádném či neřádném ukončení). Děkuji.

  • Poplatek za delší studium. Dobrý den. prosím o odpověď na dotaz spojený s poplatky za delší studium. Dcera neúspěšně studovala tři roky medicínu na Masarikově Univerzitě ( je komplet považováno za magisterské studium). Letos ukončila bakalářské studium Na VUT (chemie) a a Masarykově univerzitě (historie) a získala tituly bakaláře. Po dobu studia jsme platili poplatek za delší studiu na obou školách od třetího semestru -celkem tedy 4 poplatky na obou školách. Byla přijata na obou fakultách na navazující magisterské studium. Na VUT již žádné poplatky nechtějí , ale z Masarikovy university ji přišlo vyrozumění o stanovení poplatku na 18.000 Kč za semestr, přesto , že jsme poplatky již platili při bakalářských studiích. Dle mého názoru má právo bezplatně studovat 3+1 a 2+1 rok, což jí tímto není umožněno. Dle výkladu studijního oddělení Masarikovy university již studovala 3 roky mag. studia (medicína) a musí tedy platit. Předpokládám, že pokud by to bylo takto chápáno, pak v žádném případě neměla platit za bakalářské studium. Rovněž je s podivem , že poplatek ji na VUT nebyl vyměřen. Prosím o pokud možno rychlou odpověd musíme se do třiceti dnů odvolatˇ. S pozdravem Ing.Martin Poloch

  • Poplatek za delší studium. Dobrý den,syn zahájil v roce 2001 tříleté bakalářské studium a po měsíci na jiné VŠ pětileté magisterské studium. Bakalářské studium neúspěšně ukončil za půl roku, magisterské studium úspěšně absolvoval za necelých 6 let. V současné době má za sebou 2 roky tříletého bakalářského studia a k jeho úspěšnému dokončení bude potřebovat standardní dobu studia plus jeden rok. Protože plně vyčerpá tolerovanou délku studia (3+1), moje otázka se týká poplatku za delší studium, vhledem k jeho dřívějšímu neúspěšnému bakalářskému studiu. Nebude mít na poplatek vliv úspěšně dokončené magisterské studium? Podotýkám, že bakalářské a magisterské studium neprobíhalo zcela souběžně, že bakalářské studium začalo o 1 měsíc dříve. Děkuji za odpověď.

  • Hezký den, obracím se na Vás s dotazem na poplatek za druhé NMgr. studium. Celkem jsem kvůli zahraničním studijním pobytům a souběžným pracovním povinnostem vyčerpala celkem 7 let VŠ studia, Bc. i NMgr. studium bude ale zakončeno úspěšně. Chápu správně, že se v případě řádně ukončeného studia předchozí roky anulují a budu nyní druhé NMgr. studium studovat bezplatně? Vím, že byl poplatek za "další" studium rušen, ale chci se raději vzhledem k vysokému počtu odstudovaných let zeptat, jestli se v mém případě neraduji předčasně. Děkuji Vám a přeji klidné dny.

 
« Předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo