Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Studentská poradna

Ve studentské poradně můžete zadávat veškeré dotazy na tato témata:

  • Poplatky za studium
  • Práva a povinnosti studenta
  • Přijímací řízení a uznávání předmětů, ukončení studia
  • Stipendium, koleje a ubytování
  • Studentské výhody a slevy

POZOR: V případě dotazů z oblasti práce (DPP, DPČ), brigád či daní a zákonného pojištění prosím využijte sekci Daňové a účetní poradenství nebo Poradenství z oblasti mezd.

Na většinu dotazů odpovídá Mgr. Helena Zrůstová, právnička zabývající se vysokoškolským právem, bývalá zástupkyně studentů Masarykovy univerzity v Radě vysokých škol.


Jak vložit dotaz?
Pokud jste zaregistrovaný na serveru www.finance.cz, pak do registrovaného přístupu níže napište své jméno a heslo. Po vyplnění vás systém nasměruje k formuláři, kde vložíte váš dotaz. V případě, že registrováni nejste, se můžete jednoduše zaregistrovat zde.

Studentská poradna

Pro pokládání dotazů se musíte nejdříve přihlásit:

Přihlášení

Předchozí dotazy

  • Dobrý den, studuji jeden bakalářský obor, kerý jsem měla ted v červnu ukončit. Bohužel se studium protáhlo a ze tří let jsou roky čtyři. Dále pak studuji druhý obor, také bakalářský a tam jsem ve druhém ročníku, předpoklad ukončení je za rok. Bohužel první obor, který jsme měla ted po čtyřech letech ukončit jsem neukončila a ke státnicím jdu v záři. Jak je to prosíms poplatky? budu platit pouze za překročení několika dnů na prvním oboru a na druhém dále ne a nebo kvli překročení prvního oboru budu platit i ten druhý? případně placení obou se bude jednat o pár dnů nebo už celý semestr? děkuji za odpověď.

  • Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak to budu mít s doplácením studia když jsem bohužel studovala neúspěšně již několik škol. Nejdříve rok medicíny (magisterský program), poté rok VOŠ a pak dva roky bakalářský program. Nyní bych chtěla nastoupit na další Bc. program, ale chtěla bych předem vědět kolik let bych měla doplácet. Moc děkuji.

  • Dobrý den, měla bych dotaz ohledně poplatků za studium. Budu dokončovat první ročník bakalářského studia a nejspíše nastoupím i do druhého ročníku, během kterého bych se chtěla hlásit na zubní lékařství. Budu muset platit nějaký poplatek za délší studium, pokud bych neúspěšně dokončila druhý ročník bakalářského studia a nastoupila na magisterský studium zubního lékařství, jelikož bych studovala dohromady 7 let (2 roky bakalář. a 5 let magistr.)? Děkuji předem za odpověď.

  • Dobrý den, studovala jsem vš, ale bohužel hlavně kvůli tragickému úmrtí maminky a dalším závažným záležitostem v rodině jsem nesložila dvě poslední státní závěrečné zkoušky a i přes danou situaci se mnou bylo ukončeno studium a byla mi zamítnuta Žádost o přezkum rozhodnutí o ukončení studia. Chci se zeptat, jak mám postupovat v případě soudního řízení? Děkuji za odpověď, Monika Š.

  • Dobrý den, v roce 2016 jsem ukončila šestileté studium na konzervatoři, nyní jsem ukončila první ročník oboru hudební věda na Masarykově univerzitě a zároveň se připravuji na přijímací zkoušky na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Pokud bych byla přijata, nastoupila bych ke studiu až v září roku 2018, na oboru hudební vědy na MU bych tedy byla již ve třetím ročníku. Chtěla bych se prosím zeptat, zdali by mi tím pádem hrozily poplatky na JAMU nebo jestli lze studovat dvě VŠ, přitom každou v jiném ročníku, aniž bych musela platit poplatky? Pokud by mi poplatky hrozily, co bych nyní měla udělat? Přerušit studium na MUNI a připravovat se na JAMU, abych mohla bezplatně vystudovat bakalářský program tam? Mnohokrát děkuji za odpověď, A.S.

 
« Předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo