Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Organizace poskytující zahraniční stipendia

Stipendium je finanční podpora pro studenty a mladé vědce. Tyto stipendia nabízí studentům každá z vysokých škol, česká vláda, různé nadace, fondy a další české a mezinárodní agentury či organizace zvláště pokud se jedná o zahraniční stipendia. Pro získání bližších informací o vámi vybraných stipendiích kontaktujte instituci, která stipendium nabízí.

Zde se můžete seznámit s několika organizacemi, které poskytují stipendia na studium v zahraničí:


Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97

Tato instituce poskytuje stipendia na magisterské či postgraduální studium v zahraničí. Vybraní studenti dostávají šanci získat kvalitní vzdělání na univerzitách po celém světě (například v USA, Kanadě, Japonsku, Číně, Rakousku, Francii, Švédsku, Velké Británii a v Itálii). Obory studia mohou být různé. Není předem dáno, zda stipendium dostane student ekonomie, matematiky nebo architektury. Další údaje o nadaci i jejích programech můžete získat na www.vize.cz. Naleznete zde také podmínky výběrového řízení, přihlášku či přílohy, které musí žadatelé o finanční příspěvek doložit.


Fulbrightova komise v České republice

Fulbrightova komise v České republice je nezisková organizace, která vznikla v roce 1991 na základě česko-americké mezivládní dohody. Je řízená správní radou a poskytuje celou řadu různých druhů stipendií, mimo jiné poskytuje stipendium pro postgraduální studium v USA. To se uděluje vybraným studentům, kteří dokončili vysokou školu, minimálně bakalářský program. Stipendium se uděluje na jeden školní rok a pokrývá školné do výše maximálně 18 tisíc dolarů, životní náklady, zdravotní pojištění a zpáteční letenku. Základním předpokladem pro jeho získání jsou výborné výsledky během celého vysokoškolského studia a velice dobrá znalost angličtiny doložené stanovými testy. Přednost mají uchazeči, kteří v USA ještě dlouhodobě nežili a nestudovali. Více informací nejen o tomto, ale i dalších stipendiích Fulbrightovy komise naleznete na internetových stránkách www.fulbright.cz.


Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových

Tuto nadaci založil v roce 1904 architekt a stavitel Josef Hlávka. Jejím cílem je podpora naší vědy, kultury a umění, respektive podpora české vzdělanosti. Poskytuje mimo jiné cestovní stipendia na dlouhodobé studijní pobyty v zahraniční (zejména pro vynikající studenty vyšších ročníků vysokých škol a postgraduální studenty, pro vědecké pracovníky při účelových pobytech v zahraničí a pro umělce při účasti na významných soutěžích a tvůrčích pobytech), pobytová stipendia (která jsou určena vědcům a umělcům pro dokončení významného vědeckého nebo uměleckého projektu v cizině) či sociální studijní stipendia. Bližší informace o aktuálně nabízených stipendiích naleznete i můžete přečíst na www.hlavkovanadace.cz.


Open Society Fund Praha (OSF)

Prostřednictvím Nadace Open Society Fund lze získat mimo jiných příspěvků, také doplňková stipendia pro studium na univerzitách v zemích EU nebo mimo Evropu pro studenty magisterských nebo doktorandských studií vybraných oborů na dobu minimálně 3 měsíce. Nadační příspěvky jsou poskytovány na pokrytí cestovních nákladů a na pokrytí životních nákladů resp. jejich části během studijního pobytu. Další informace o výše uvedeném programu i o Nadaci Open Society fund Praha,  naleznete na webu www.osf.cz.

 

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo