Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Aktuality z Ministerstva školství

MŠMT: Studující pedagogové z UJAKu mohou dál učit

23.09.

Studenti Univerzity Jana Amose Komenského, kterým na konci září skončí studium, budou i nadále posuzováni jako kvalifikovaní. Ministerstvo školství v jejich zájmu vydává slíbené odborné stanovisko.

Ministerstvo školství startuje debatu k jednotným přijímacím zkouškám na střední školy

23.04.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravuje zavedení centrálního systému přijímacích zkoušek pro maturitní obory středních škol. Již nyní jednotné přijímací testy řada krajů zajišťuje za pomoci soukromých firem. Ministerstvo školství by však testy školám poskytlo zdarma. Hlavním důvodem pro jejich zavedení je snižující se úroveň žáků, kteří vycházejí ze základních škol.

Průzkum ukáže, jak se žije doktorandům

14.04.

Vystačíte se stipendiem? A kolik vám měsíčně doplácejí rodiče? Na tyto a další otázky ze života studentů doktorského studia odpoví celorepublikové šetření DOKTORANDI 2014, které začíná 14. 4. 2014 a potrvá do poloviny května. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v něm zmapuje studijní a životní podmínky doktorandů a získá tak podklady, které může využít pro zlepšení jejich situace.

Zájem pražských vysokých škol o evropské dotace na výzkum a vývoj předčil očekávání

17.01.

O více než 600 milionů korun přesáhly žádosti pražských veřejných vysokých škol o evropské dotace z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI). Celkový objem finančních prostředků nabízený na vědecko-výzkumné projekty činil 2 miliardy korun.

Fiktivní firmy pomáhají žákům a studentům k pracovnímu uplatnění

20.08.

Blíž k praxi můžou mít žáci a studenti středních škol a VOŠ prostřednictvím fiktivních firem. Jejich fungování zabezpečuje v České republice již dvacet let Centrum fiktivních firem (CEFIF).

Vysoké školy a výzkumné organizace dosáhnou na dalších 200 milionů korun z eurofondů

19.08.

Ministerstvo školství zveřejnilo výzvu určenou vysokým školám a výzkumným institucím. Ty si tak budou moci požádat o dotaci na vzdělávání svých vědeckých pracovníků, kteří se následně uplatní v badatelsky orientované výuce na ZŠ, SŠ a VOŠ.

Nadějné vědecké nápady získají z evropských peněz dalších 600 milionů korun

29.07.

Celkem 36 projektových žádostí za více než 1,3 miliardy korun s komerčně nadějnými vědeckými inovacemi bylo doručeno na ministerstvo školství v rámci podpory tzv. pre-seed aktivit financovaných z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI). Převis poptávky projektů byl tak více než dvojnásobný oproti nabízeným 600 milionům korun z evropských dotací. Z přijatých projektů jich nakonec odborné hodnotící komise doporučily k financování dvaadvacet a se dvěma obdobnými výzvami z roku 2012 tak celkem směřuje do výzkumných organizací na podporu tohoto typu projektů více než 1,2 miliardy korun.

Studium v ČR bude pro cizince jednodušší

20.06.

Od počátku června letošního roku mají studenti ze třetích zemí snadnější možnost nástupu na českou vysokou školu. Počítá s tím Projekt „Zrychlená procedura udělování pobytových oprávnění pro cizince – zahraniční studenty ze třetích zemí“.

V pražském Karolinu převzalo jmenovací dekrety šedesát pět nových profesorů

11.06.

Ve Velké aule pražského Karolina dnes převzalo jmenovací dekret z rukou prezidenta ČR Miloše Zemana a ministra školství, mládeže a tělovýchovy Petra Fialy šedesát pět nových profesorek a profesorů.

Ministerstvo školství pomůže školám zasaženým povodněmi

05.06.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pomůže povodněmi postiženým školám a školským zařízením. Již včera vydalo opatření k organizaci školního vyučování v postižených oblastech. V současné době monitoruje počet takto zasažených objektů a rozsah škod způsobených povodněmi.

Kompletní přehled aktualit a tiskových zpráv

Aktuální články

Přihlašování na vysoké školy vrcholí. Univerzity i letos očekávají tisíce dálkových studentů

07.03.  |  Redakce

Přelom února a března je důležitým obdobím pro všechny zájemce o vysokoškolské studium. Většina českých vysokých škol totiž právě v těchto měsících uzavírá…

8 tipů jak přežít zkouškové

02.02.  |  Lucie Czillingová

Jste ponoření do skript pomalu až tak, že vám slova tančí před očima? Máte snad už šestý šálek kávy za den a i přes pěti hodinovou seanci s Mikroekonomií máte…

Více článků

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo