Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Povinné ručení pro mladé – jak ušetřit

Pojisteniproauta.cz

Že je pojištění odpovědnosti z provozu vozidla nebo také povinné ručení zákonná povinnost, která se váže ke každému provozovanému vozu, je obecně známý fakt. Méně známá jsou však kritéria, která určují cenu pojištění a způsoby, jak platbu snížit.

 

Riziková kritéria a vymezení rizikových skupin mají v pojišťovnách na starosti analytická oddělení. Ta určují, které faktory jsou pro provoz vozidla nejrizikovější a zároveň také udávají cenu povinného ručení.

Nejdražší poplatek může dle kalkulace ceny povinného ručení očekávat mladý řidič do 25 let věku, který vlastní silné auto s výkonem přes 100 kW. Pokud navíc bydlí na vesnici nebo naopak ve velkoměstě a jedná se o jeho první vůz, cena ještě poroste. Všechna vyjmenovaná kritéria jsou totiž považována za riziková – nezkušenost, touha po adrenalinu a nepozorná jízda i nepřítomnost rodinného závazku. Adekvátně je pak nastavena výše povinného ručení.

Možností, jak se těchto kritérií zbavit, existuje několik. Předně lze povinné ručení napsat na jiného rodinného příslušníka, který do nich již nespadá. Dalším způsobem, jak pozici zvýhodnit, je převést na sebe bonusy některého člena rodiny. Úsporu pak také přináší online sjednání pojištění. Některé společnosti nabízejí až čtvrtinovou slevu na ročním pojistném.

Portál Pojisteniproauta.cz vyvěsil na svých stránkách tabulku, která přináší základní srovnání cen povinného ručení dle osazeného motoru. Vedle základního srovnání je pak přidáno ještě další, pro řidiče daleko zajímavější. Zobrazuje totiž garantovanou úsporu na povinném ručení.

Pokud se nehodláte smířit s výší Vašeho současného povinného ručení, využijte možnosti spočítat cenu online. Kalkulace zohledňuje aktuální podmínky na trhu. Zároveň těží z přístupu k veškerým nabídkám a společnostem, které se povinným ručením zabývají.

 
 
Sdílení a tisk
 
Komentář

Nejnovější články

Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce

23.06.  |  Michal Bureš

V dnešní době, kdy zaměstnanost láme rekordy, je velký nedostatek pracovníků. S létem přichází možnost zaměstnávání…

Chcete přijmout brigádníka? Rady a tipy, jak na zaměstnávání brigádníků!

22.06.  |  Michal Bureš

Prázdniny jsou časem brigád v mnoha odvětvích české ekonomiky. Studenti mohou být pro zaměstnavatele oživením, ale i…

Více článků

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo