Student, který neuspěl u státních maturit a čeká ho opravný termín v září, nyní řeší co dál. Na rok pracovat a zkusit štěstí příští rok? Jít na soukromou školu? Soukromé vysoké školy jsou pro mnohé nepřijatelně velkou finanční zátěží a ne vždy mají takovou prestiž jako ty státní.
Řešením mohou být „nulté ročníky VŠ“. Jejich studiem však není vždy automaticky zajištěna úhrada zdravotního pojištění státem. Nulté ročníky jsou studiem v rámci programu celoživotního vzdělávání, u kterého nárok na státem hrazené pojištění nevyplývá.
Vstříc studentům vyšli například ve vzdělávacím centru AZ smart. „V případě, že studenti zkombinují odbornou přípravu na VŠ v rámci nultého ročníku s naší akreditovanou výukou angličtiny, nepřijdou o statut studenta ani o studentské výhody, a to včetně zdravotního pojištění,“ vysvětluje Martin Vaněk, ředitel vzdělávacího centra AZ smart. Takovou kombinací výuky jazyků je tedy možné pokračovat dál ve studiu, nepřijít tak o státem hrazené příspěvky na zdravotní pojištění a zároveň se odborně připravovat na přijímací řízení na VŠ. Navíc kvalitní přípravou na přijímací řízení se výrazně zvýší šance na přijetí na veřejné vysoké školy, které jsou zdarma. Úspěšnost přijetí na vysoké školy je třeba právě u absolventů nultých ročníků vzdělávacího centra AZ smart až 93 %.
Nulté ročníky jsou celoroční intenzivní a komplexní přípravné studium, jež zajistí kvalitní přípravu studentů na nejžádanější obory VŠ, jako je právo, psychologie, základy společenských věd, ekonomie a management. Nabídky jednotlivých škol se liší náplní studia, formou a samozřejmě i již zmíněnými studentskými výhodami. Je tedy dobré se v rámci výběru té správné školy detailně seznámit s kompletními informacemi o studiu a s tím, co se studiem na konkrétní škole souvisí.