5 tipů, jak najít studentskou brigádu

12.01.2017 | , Studentskefinance.cz
STUDENT


Přivýdělek ke studiu je pro mnoho studentů důležitý. Přinášíme užitečné tipy jak si poradit při hledání práce a studentské brigády.

Životopis

Před tím, než se vydáte hledat brigádu, ujistěte se, že máte vyšperkovaný životopis. Představte si, že jste váš budoucí zaměstnavatel a máte vaše CV před sebou na stole. Jak na vás působí? Fotka, obsah, uspořádání, design, písmo. Vypadá to propracovaně? Pak je zde šance, že se bude zamlouvat i vašemu potencionálnímu zaměstnavateli. A v neposlední řadě, opatrně s textem, méně je někdy více.

Agentury

Jedním ze způsobů jak si obstarat brigádu jsou agentury. Pokud si tuto možnost zvolíte, snažte se odvádět co nejlepší výkon, zavolají vám znova. Nevýhodou u agentur je, že si odvádí provizi z každé vaší opracované hodiny.

Internet

Digitální doba s sebou přináší možnost publikování pracovních nabídek na internetu. Oblíbenými portály pro vyhledávání studentských brigád jsou například www.prace.cz, www.jobs.cz, www.fajn-brigady.cz. Dejte si však pozor na pofidérní nabídky, kde vás odmění například jen podle toho, kolik podepíšete smluv. Tento způsob je dost nestabilní - obzvláště pro studenty.

Obcházení s životopisem

Ať už jdete zanést svůj životopis kamkoliv – supermarkety, úklidové firmy, sklady, hotely, restaurace, fastfoody – vyberte si vhodný čas. Většina podniků je odpoledne zaneprázdněná – zejména restaurace a hotely. V dopoledních hodinách je pravděpodobnost, že narazíte na manažera mnohem vyšší. Když se vám to podaří, záleží na prvním dojmu. Snažte se působit sebevědomě, přátelsky a vyrovnaně. Přestože jde jen o brigádu, i na takových „detailech“, jako je první dojem hodně záleží.

Network - „známosti“

Rozšířený způsob shánění brigády je „přes známost“. Konexe vládnou světem. Účastněte se proto různých kulturních, společenských a sportovních akcí, abyste poznali co nejvíce lidí. Čím více lidí znáte, tím větší šance je, že narazíte na někoho kdo vám nějakou tu brigádu „dohodí“.

Články ze sekce: STUDENT