Maturanti nebo odmítnutí uchazeči o VŠ mají ještě šanci na přijetí do nultého ročníku VŠ

05.10.2011 | , AZ smart
STUDENT


perex-img Zdroj: Finance.cz

Až do 20. října bude možné se přihlásit do žádaných studijních oborů v rámci nultých ročníků nebo pomaturitního vzdělávání; i neúspěšní letošní maturanti mohou překlenout školní rok 2011/2012.

Získání kvalitní školy ve chvíli, kdy student není úspěšný při přijetí na VŠ nebo musel napodruhé skládat státní maturitní zkoušku, je v současné době značně náročné. Výběr správného a dostupného oboru, studium blízko bydliště a především možnost dalšího uplatnění při dalších zkouškách na VŠ nebo v zaměstnání.

Největším problémem však byl až dosud termín vysokých škol, které uzavřeli přijímací řízení už v srpnu. Neúspěšní prvokoloví maturanti či neúspěšní studenti hlásící se na VŠ tak již neměli šanci se dostat na kvalitní školu v roce 2011/2012. Například AZ smart, české centrum pro pomaturitní a specializované vzdělávání, proto posunulo možnost přihlášení nejen těmto studentům až do poloviny října, ale i pro opozdilce je možné se domluvit individuálně.

Co nabízí nulté ročníky?

Intenzivní příprava na vysoké školy je o to důležitější, kdy řada vysokých škol stále využívá náročných přijímacích zkoušek a neuznává státní maturity. Studium v oborech, které vykonávají ve většině případů vysokoškolští lektoři (mj. Univerzita Karlova), proto dokáže do značné míry pomoci při přijetí na VŠ.

„V lékařských oborech, ale i v řadě právních a ekonomických, mají naši studenti šanci pro přijetí na VŠ až 93 %,“ doplňuje Martin Vaněk, ředitel vzdělávacího centra AZ smart, které má pobočky v Praze, Ostravě a Brně.

Připravovat se je tedy možné jak na medicínu, tak právní obory, management, ekonomii, ale také psychologii a společenské vědy. Samozřejmě v rámci pomaturitního vzdělávání nesmíme zapomenout ani na studium jazyků, a sice angličtinu, arabštinu, francouzštinu, španělštinu, němčinu nebo italštinu. Výuka probíhá čtyři dny v týdnu v celkovém rozsahu až 400 hodin (u pomaturitního studia angličtiny 5 dnů/týden v rozsahu 680 hodin). Je vedena týmem zkušených pedagogů, kteří působí na tuzemských i zahraničních vysokých školách (UK, VŠE, Y/N, VŠFS, v Akademii věd ČR, apod.) a vedou výuku formou vysokoškolských přednášek, jazykových seminářů, diskuzí, poskytují osobní konzultace a samozřejmostí jsou závěrečné testy či složení zkoušek.

Zaplatí za vás stát při studiu pomaturitního vzdělávání zdravotní a sociální pojištění?

Status studenta je velmi diskutovanou otázkou poslední doby, kdy řada pomaturitních institucí není součástí vyhlášky ministerstva školství a jejich studenti tak nemají od státu zaplacené např. zdravotní pojištění a musejí se tak hlásit na úřadu práce nebo se nechat zaměstnat.

Například AZ smart již několik let tento statut studenta poskytuje a jeho studenti tak nemusí vyřizovat složité formality. Mohou navíc získat kartu ISIC a řadu dalších studentských výhod.

Více informací o studiu získáte třeba na stránkách http://www.azsmart.cz.

Autor článku

 

Články ze sekce: STUDENT