Komu se vyplatí úvěr?

14.09.2011 | , Česká spořitelna
STUDENT


perex-img Zdroj: Finance.cz

Máte dluhy v bankovním sektoru a přestává se v nich orientovat? Kdy zaplatit kontokorent, kdy kreditky? Nebo první splatit dluh babičce? Nejlepší řešením pro vás možná může být konsolidace dluhů.

Mezi nejoblíbenější české půjčky patří kontokorent, který si většina lidí pořídí v době studia. Později se k tomu přidá pořízení kreditní karty. Kreditní karta bývá u nás často zaměňována za kartu debetní. Češi se, zřejmě z amerických filmů, naučili tyto dvě velmi odlišné platební karty chápat stejně. Debetní karta ale čerpá peníze z vašeho účtu a dovolí vám jít maximálně do několika tisícového mínusu. Kreditní karta je oproti tomu vlastně půjčka. Kreditní kartou můžete platit za zboží či služby, dnes už často i přes internet. Kreditní karta může být zákeřná, protože vám dovoluje jít do desetitisícových dluhů, které se pak těžko splácejí.

Plno lidí, zejména v mladším věku se pak velmi snadno dostane do situace, kdy nejsou schopni splácet obě půjčky najednou. Za pozdní splátky jim naskakují úroky a nakonec končí v registru dlužníků. To už jim pak nepůjčí nikdo. Za tímto bodem je už jenom návštěva exekutorů, kteří navštíví místo trvalého bydliště, což bývá u mladých většinou u rodičů na druhém konci republiky, a odnesou nic netušící matince televizi, pračku, myčku…

Jak z toho ven? Co s tím? Pokud vám půjčky přerůstají přes hlavu, může vám na poslední chvíli zachránit krk úvěr. Tedy jedna větší půjčka, kterou zaplatíte všechny ostatní. Zůstává vám tak jedna jediná měsíční platba jedné bance. Víte přesně, kolik dlužíte a za jak dlouho se úvěr splatí a vy budete konečně na nule.

Půjčit si dnes peníze je velmi snadné. Stačí pět minut na internetu. Splatit dluhy trvá ale mnohem dále. Když si své půjčky začnete kombinovat, zjistíte, že bankovní sektor je mnohem složitější a snadno se v něm nezkušený člověk ztratí. Úvěr je nejschůdnější řešení pro spojení více půjček. To, co zaplatíte na úrocích, byste stejně přeplatili na poplatcích za pozdní platby apod. Výšku měsíční splátky si tak můžete nastavit podle aktuální životní situace.

Autor článku

 

Články ze sekce: STUDENT