Sdružení EUNIC vyhlašuje projekt "Generation '89". Projekt, který se koná pod záštitou Václava Havla, si očima generace 89 připomíná výročí pádu komunistických režimů v Evropě.
Od 16. listopadu 2009 do 31. ledna 2010 mají šanci zapojit se mladí lidé narození v roce 1989, občané jedné z devíti evropských zemí - Česká republika, Bulharsko, Rakousko, Německo, Belgie, Maďarsko, Polsko, Rumunsko, Velká Británie.
25. - 28. dubna 2010 se účastníci vybraní porotami v jednotlivých zemích zúčastní setkání, která proběhnou souběžně ve čtyřech evropských městech - Bruselu, Bukurešti, Praze a Varšavě. Zde budou moci zformulovat své názory a požadavky v tzv. Deklaraci generace 89, která bude 7. června 2010 představena zástupcům Evropské unie v Bruselu.
EUNIC je sdružení Kulturních institutů států Evropské unie. Jeho členové jsou národní instituce, které sídlí v členských státech, ale zapojují se do aktivit, které svým dopadem přesahují hranice domovské země a mají určitý stupeň nezávislosti.
Více informací o projektu: http://www.generation89.eu/
Materiál byl převzat ze zpravodajského a informačního serveru VYSOKESKOLY.CZ.



Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
Ceny dálničních známek v Česku porostou, roční bude od ledna už za víc než 2500 Kč
