Hlavním cílem veletrhu je prezentovat studentům ČVUT studium v zahraničí jako zcela přirozenou součást akademického vzdělání, které je dostupné a které jim může přinést více, než jen procvičení svých jazykových schopností.
„Mnoho studentů si je vědoma toho, že existují programy studia v zahraničí a že dnešní český student vysoké školy má širší možnosti než jen v létě vyjet na dva týdny do Rumunska či Chorvatska. Bohužel, překvapivě velká část studentů zůstane pouze u tohoto “povědomí“ s tím, že tyto možnosti se týkají pouze několika málo vyvolených a na ně tedy stejně nezbyde místo, tak proč si dělat násilí s vyplňováním formulářů,“ prozrazuje Zbyšek Záliš, student Fakulty elektrotechnické ČVUT a jeden z organizátorů veletrhu.
Ročně přitom vycestuje do zahraničí za výměnnými studijními pobyty více jak 500 studentů ČVUT. Mezi nejžádanější země patří USA, Taiwan a Rusko, kam studenti vyjíždějí přes bilaterální dohody, spolu s Velkou Británií, Německem a Francií, kam míří studenti Erasmu. Nejaktivnější jsou studenti Fakulty strojní následované studenty Fakulty elektrotechnické a Fakulty architektury.
Na veletrhu se představí celkem deset institucí, které studentům ČVUT nabídnou různé formy studijních programů v zahraničí a možnosti jejich financování pomocí stipendií a nadačních fondů. Prezentace budou probíhat formou přednášek a prezentačních stánků. Kromě stánků ambasád, vzdělávacích a kulturních institutů poskytujících stipendijní programy pro studium v zahraničí a společností nabízejících jazykovou přípravu budou moci návštěvníci veletrhu získat informace z první ruky přímo od zahraničních studentů v současnosti studujících na ČVUT, nebo si poslechnout zkušenosti absolventů stáží ze Severní a Střední Ameriky, z Evropy či Asie.
Více informací o veletrhu naleznete na http://isc.cvut.cz/saf/