Poslední příležitost, jak se přihlásit na 18. ročník mezinárodní konference EDS

24.01.2011 | , VUT
STUDENT


Registrace na již 18. ročník mezinárodní konference IMAPS, Electronic Devices and Systems, Brno 2011 (EDS) se blíží. Případní zájemci o publikování výstupů své vědecké činnosti na této mezinárodní konferenci mají čas již jen do 31. ledna 2011. Konferenci pořádá Ústav mikroelektroniky (UMEL), Ústav fyziky (UFYZ) FEKT VUT v Brně ve spolupráci s celosvětovou profesní organizací IMAPS – International Microelectronics and Packaging Society (Czech and Slovak Chapter).

Konference se uskuteční 22. – 23. června 2011 v novém sídle Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) na Technické 10. Zkratka konference pochází z anglických slov Electronic Devices and Systems. Mezinárodní konference má za cíl poskytovat místo k prezentaci a diskusi v mnoha oblastech elektroniky a elektrotechniky jako jsou například nové elektronické součástky, obvody a systémy, ale také problematika technologií a materiálů.

Každoročně se konference účastní přispěvatelé z celé střední Evropy například ze Slovenska, Polska, Německa, Maďarska, ale také ze vzdálenějších zemí, jako Belgie, Itálie, Španělska nebo ze zemí bývalého Sovětského svazu. Ročně je na konferenci po náročném dvoukolovém recenzním řízení přijato přibližně 80 odborných příspěvků. Nejlepší příspěvky jsou následně ve formě speciálních čísel uveřejňovány v impaktovaném časopise Radioengeneerig (IF – 0,3, www.radieng.cz) a recenzovaném časopise Electroscope (www.electrosope.czu.cz), který je veden v seznamu Rady vlády pro vědu, výzkum a inovace. Účastníci konference tak mají velmi velkou šanci prezentovat výsledky své vědecké práce nejen ve formě příspěvku na konferenci. V letošním ročníku se také doufá o zařazení sborníku z konference EDS do databáze Thompson Reuters.

Konference od letošního roku přináší hned několik podstatných změn. „Letošní ročník bude výjimečný z několika hledisek,“ dodává předseda organizačního výboru a prezident IMAPS, CZ&SK Chapter, doc. Ing. Jiří Háze, Ph. D. z Ústavu mikroelektroniky FEKT VUT v Brně: „nejvýznamnější je změna termínu konání konference. Původně se konala na začátku září, což nebylo optimální s ohledem na období dovolených. Nově se tedy konference koná v druhé polovině června. Další změnou je již zmíněná nově navázaná spolupráce s impaktovaným časopisem Radioengineering a snad i zapsání konference do mezinárodně uznávané databáze Thompson Reuters. V neposlední řadě se také snažíme vyjít vstříc našim průmyslovým partnerům. Součástí konference tedy bude i workshop, kde si mohou firmy vzájemně předávat své zkušenosti z praxe a navazovat nové spolupráce. Srdečně tedy všechny zveme do Brna na tuto konferenci.“ Zájemci o účast na konferenci se mohou dozvědět více na webových stránkách konference na http://www.imaps.cz/eds2011/.

Články ze sekce: STUDENTPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.