VŠE a strategická aliance CEMS v roce 2011

13.12.2011 | , VŠE
STUDENT


Hlavním projektem CEMSu je společný navazující magisterský studijní program Master in International Management. V akademickém roce 2010/2011 absolvovalo tento program celkem 798 studentů, z toho 44 absolventů VŠE.

CEMS je strategickou aliancí 26 prestižních vysokých škol ze 4 světových kontinentů, 75 multinacionálních firem a 4 neziskových mezinárodně působících organizací. Výroční zasedání ve dnech 8.12. až 10.12. 2012, které se konalo v Lisabonu, potvrdilo správnost strategie globalizace, kterou CEMS nastoupil v posledních 5 letech.

Hlavním projektem CEMSu je společný navazující magisterský studijní program Master in International Management. V akademickém roce 2010/2011 absolvovalo tento program celkem 798 studentů, z toho 44 absolventů Vysoké školy ekonomické v Praze. Promoce se konala v Centro Cultural de Belém v Lisabonu a osobně se jí zúčastnilo téměř 600 studentů a rektoři, děkani a další akademičtí funkcionáři všech 26 členských vysokých škol.

Specifikem programu CEMS MIM je důraz na internacionalizaci a provázanost s firemní praxí. Aliance CEMS byla založena v roce 1988 a od té doby absolvovalo mezinárodní program 6 100 studentů, kteří dnes pracují v 72 zemích celého světa. V akademickém roce 2011/2012 bylo do programu přijato 920 studentů 60 různých národností. Studenti musí ovládat minimálně dva světové jazyky. Výuka je kombinací studia na mateřské vysoké škole a studia v zahraničí. Nedílnou součástí je i nejméně 10 týdenní praxe v zahraničí a účast na tzv. Skill seminářích, blokových seminářích a Business projektech, které jsou organizovány ve spolupráci s korporátními partnery.

Na zasedání v Lisabonu se aliance CEMS rozšířila o nové členy. Za řádného člena byla přijata první čínská škola, Tsinghua University, School of Economics and Management. Skupina korporátních partnerů se rozšířila o 8 mezinárodních firem: Beiersdorf (např. značka Nivea), Capitaland Ltd, Catalent Pharma Solutions, Maersk (největší kontejnerový přepravce na světě), Mastercard Europe, QBE Insurance Group, Scotiabank a Telekomunikacja Polska (člen skupiny France Telecom) a 2 neziskové organizace, Transparency International a UNAOC (United Nations Alliance of Civilizations).

VŠE zaznamenala v roce 2010/2011 výborné výsledky. Při pravidelném hodnocení kvality realizace programu se umístila mezi šesti nejlépe hodnocenými školami s průměrným hodnocením 4,0 (hodnotící škála 1-5). Studenti hodnotí jak kvalitu obsahu výuky tj. úroveň povinných a volitelných kurzů a Business projekt, tak kvalitu poskytovaných služeb a celkový dojem, který si ze zahraničního pobytu odnesli. Nejlépe hodnocené školy - portugalská Nova a švýcarská University of St. Gallen - získaly hodnocení 4,2, irská UCD na druhém místě získala známku 4,1. VŠE se dělí o třetí místo s finskou Aalto University a francouzskou HEC Paris.

Mimořádný byl i úspěch studentské organizace CEMS Club, která za svou činnost v roce 2011 získala první místo a odnesla si i finanční ocenění na podporu rozvoje dalších aktivit.

Společným úspěchem všech členů CEMSu bylo 2. místo na světě v rankingu manažerských navazujících magisterských programů Financial Times 2011.

Rektor VŠE prof. Ing. Richard Hindls, CSc. komentoval výsledky roku 2011: „Internacionalizace je silnou stránkou VŠE a jsem rád, že škola zaujímá významné místo i mezi nejlepšími byznys školami na světě. CEMS je v oblasti manažerského vzdělávání jednoznačně nejprestižnější mezinárodní sítí a být její součástí a platným členem je pro školu, která má ambice patřit k evropské špičce, výborným východiskem“.

Články ze sekce: STUDENTPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.