Blíží se konference ABAF 2012 – v novém termínu!

20.02.2012 | , VUT
STUDENT


Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) společně s americkou skupinou The Electrochemical Society chystají již 13. ročník mezinárodní konference Advanced Batteries, Accumulators and Fuel Cells (ABAF). Tato konference proběhne v Brně od 26. srpna - 30. srpna 2012.

Na konferenci se sjíždějí odborníci z celé střední a východní Evropy i z celého světa. Konference za svou dobu sdružila odbornou i část laické veřejnosti. „Bude to již 13. konference v sérii, a zúčastnili se jí doposud již vědci z více jak 27 států světa. Tradiční je též zájem vědců z východních zemí a Dálného východu,“ dodává hlavní organizátorka konference Doc. Ing. Marie Sedlaříková CSc., z Ústavu elektrotechnologie.

Velký význam má celá konference ve vztahu k životnímu prostředí a problematice elektrochemických zdrojů proudu, prodlužování životnosti baterií, atd. „Hlavním cílem bylo a je sledování výzkumu a vývoje nejmodernějších chemických zdrojů energie,“ dodává doc. Sedlaříková.

Těžištěm této konference je studium poznatků materiálového výzkumu orientovaného na elektrochemii systémů, v nichž je přísně vyloučena vlhkost (elektrochemie kovového lithia a příbuzné problémy). Dalším významným a perspektivním směrem je výzkum a vývoj elektrochemických superkondenzátorů, sloužících pro vyrovnávání zátěže a odběru v nových systémech pohonu, např. v mobilních prostředcích. Jedna ze sekcí je věnována elektromobilům, další elektrochromním prvkům, a další solárním systémům.

logo_abaf.png

Na konferenci se objeví celá plejáda známých českých odborníků. Z dalších významných osobností přijede Prof. Petr Vanýsek z University v Illinois (USA), Ass. Prof. Arnaldo Visintin z University v La Platě( Argentina ), Prof. Vito di Noto z University v Padově (Itálie), Ass:Prof. Marian Chattenet z CNRS v Grenoblu (Francie) a další. „Myslím si, že tento rok bude co do obsazenosti kapacitami nejbohatší. Konference určitě nabídne zajímavý zážitek všem,“ říká chairman konference Prof. Ing. Jiří Vondrák, DrSc, ze stejného ústavu. Veškeré bližší informace o mezinárodní konferenci ABAF 2012 můžete nalézt na webových stránkách www.aba-brno.cz, nebo na stránkách www.feec.vutbr.cz.

Články ze sekce: STUDENTPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.