Vysoké školy a výzkumné organizace dosáhnou na dalších 200 milionů korun z eurofondů

19.08.2013 | , Ministerstvo školství
STUDENT


Ministerstvo školství zveřejnilo výzvu určenou vysokým školám a výzkumným institucím. Ty si tak budou moci požádat o dotaci na vzdělávání svých vědeckých pracovníků, kteří se následně uplatní v badatelsky orientované výuce na ZŠ, SŠ a VOŠ.

Výzva byla vyhlášena v Operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK). MŠMT má připraveno za tímto účelem 200 milionů korun.

Připravované projekty mají především doplnit neinvestiční aktivity předchozí výzvy zaměřené na materiální podporu přírodovědného a technického vzdělávání na základních a středních školách.

Naším cílem je především další vzdělávání pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje a využití výsledků jejich bádání v praxi. Projekty mají směřovat k popularizaci vědy a podpoře práce se středoškolskými studenty a žáky základních škol ve výzkumné sféře,“ uvedl ministr školství Dalibor Štys.

MŠMT chce prostřednictvím těchto eurodotací vhodně využít modernizované učebny technických a přírodovědných předmětů pro výuku a volnočasové aktivity žáků základních a středních škol a tím zvýšit jejich zájem o tento typ vzdělávání.

Důležitým aspektem je také navázání dlouhodobé spolupráce a partnerství mezi základními, středními a vyššími odbornými školami na straně jedné a vysokými školami a vědeckými institucemi na straně druhé,“ dodal ministr Štys.

Ministerstvo školství vycházelo během přípravy této výzvy z úspěchů podobných aktivit v již realizovaných projektech hrazených z eurodotací typu dětských univerzit, letních vědeckých kurzů pro pedagogy nebo IPn projektu Podpora technických a přírodovědných oborů,“ doplnil informaci náměstek pro evropské záležitosti Michal Zaorálek.

Realizace projektů by mohla začít v prvním čtvrtletí roku 2014.

Články ze sekce: STUDENTPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.