Přednáška Dany Drábové o člověku a energii na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice

24.02.2014 | , Univerzita Pardubice
STUDENT


V úterý 25. února 2014 zavítá na Fakultu elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost DANA DRÁBOVÁ s přednáškou „ČLOVĚK A ENERGIE“.

Přednáška se koná od 14 hodin v posluchárně H1 v budově Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice na náměstí Čs. legií 565 v centru Pardubic. Se studenty bude Ing. Dana Drábová, Ph.D., debatovat o energii, jejích zdrojích a využitelnosti.

Tato přednáška je jednou ze série besed, ve kterých Dana Drábová seznamuje studenty s rostoucími nároky populace na dostupnost a množství elektrické energie, kterou již nelze z primárních neobnovitelných zdrojů pokrýt, s hrozbami rozsáhlých výpadků sítě ve vyspělých zemích, se způsoby využívání obnovitelných zdrojů energie a s provozem a bezpečností jaderných elektráren,“ popisuje téma přednášky za organizátory Mgr. Žaneta Nerudová z Fakulty elektrotechniky a informatiky.

První dáma jaderné fyziky v ČR přezdívaná „jaderná lady“ nepřednáší na Univerzitě Pardubice poprvé, o svém oboru úspěšně diskutovala s pardubickými studenty již v minulých letech. Její přednášky vzbudily mezi studenty vždy velký zájem, zaujaly také odborníky a laickou veřejnost.

Vstup na přednášku je volný.

Články ze sekce: STUDENTPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.