Hradecké ekonomické dny lákají kvalitní ekonomy i manažery

28.01.2015 | , Univerzita Hradec Králové
STUDENT


Na akademickou půdu Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové se sjedou 3. a 4. února 2015 odborníci z Česka, Slovenska, Polska i Bulharska, aby besedovali o aktuálních ekonomických otázkách, které se týkají každého z nás.

Cílem a záměrem konference s třináctiletou historií Hradecké ekonomické dny (HED) je prezentace výsledků vědeckovýzkumné činnosti v oblasti ekonomie, podnikové ekonomiky a managementu a vytvoření pravidelné platformy pro setkávání odborníků blízkých oborů. „Setkání účastníků napomáhá navazování osobních kontaktů důležitých pro předkládání společných výzkumných projektů. Program pak dává prostor pro prezentaci i publikování mladých pedagogů. To vše splňuje i letošní ročník konference,“ říká dr. Jaroslava Dittrichová, vedoucí katedry ekonomie a členka organizačního a programového výboru konference.

O tom, že si konference během svého dynamického vývoje vybudovala vysokou důvěru u odborné veřejnosti, svědčí i to, že byl její sborník v minulých letech zařazen do databáze CPCI (Conference Proceedings Citation Index) na Web of Science.

A co si nenechat ujít z nabitého programu? Dr. Dittrichová má svůj tip: „Určitě doporučuji vystoupení profesora Jana Fraita, ředitele samostatného odboru finanční stability České národní banky, a jeho přednášku s názvem „Regulace bankovního sektoru: parametrické změny nebo revoluce?“. Druhým významným hostem, kterého přivítáme, je prezidentka společnosti PETROF magistra Zuzana Ceralová Petrofová, představitelka 5. generace rodiny. Svým charismatem si tato dáma při nedávné přednášce na fakultě již získala studenty a věřím, že její vystoupení o překonání úskalí podnikání v oblasti výroby klavírů zaujme pestré publikum účastníků konference.

Stránky konference: http://fim.uhk.cz/hed/

Články ze sekce: STUDENTPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.