Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Dávky poskytované studentům

Obecně má nárok na dávky pouze fyzická osoba a s ní společně posuzované osoby, které jsou hlášeny k trvalému pobytu na území České republiky, a občané Evropské unie.

Kromě přídavků na děti a sirotčích důchodů, které jsou podrobněji rozepsány dále, může za daných okolností student dosáhnout i na další dávky od státu.

 
Může to být např. sociální příplatek. Ten slouží nízkopříjmovým rodinám k zabezpečení jejich nezbytných potřeb. Nárok na má rodina v případě, že v předchozím kalendářním roce měla nižší příjmy, než činí dvojnásobek životního minima.

Další podporou může být příspěvek na bydlení. Náleží rodinám a jednotlivcům s nízkými příjmy. Podmínkou je být vlastník případně nájemce bytu a mít tam současně i trvalé bydliště.

Poslední formou dávek, které může student získat při studiu, se týká dětí (studentů), které jsou v pěstounské péči a i po jejím skončení. Nejdéle však do 26 roku.

Více podrobností k jednotlivým sociálním dávkám a sociální podpoře státu naleznete na Finance.cz v sekci Sociální podpora.

  • Přehled sociálních dávek

    Jaké existují sociální dávky a které z nich a za jakých podmínek mohou studenti čerpat?

  • Přídavky na děti

    Přídavek na dítě je dávka sociální podpory, která má krýt náklady spojené s výchovou a výživou nezaopatřených dětí.

  • Sirotčí důchod

    Kdy má student nárok na sirotčí důchod? A co když přeruší studium?

 

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo