Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Pracovní stáže a získání praxe

Absolventi škol to nemají na trhu práce snadné. Nedostatek praxe jim znemožňuje ucházet se o celou řadu pracovních míst. Naráží tak na začarovaný kruh, kdy nemají jak získat všude požadovanou praxi, jelikož je mnohdy nepřijmou právě proto, že praxi nemají.


Přečtěte si:

Nejen studenti posledních ročníků, ale všichni vysokoškoláci by se měli místo obyčejných brigád poohlížet po skutečné praxi. Ideální jsou různé i krátkodobé stáže, díky nimž se student seznámí s fungováním společnosti a začne získávat zkušenosti právě ve svém oboru.

Pracovní stáž vám dá potřebné zkušenosti

Stáže nepředstavují plnohodnotná pracovní místa, ale mohou následně pomoci zaměstnání získat. Může se jednat jak o místo, na kterém nepobíráte žádný plat a vaší odměnou jsou pouze nabyté zkušenosti, tak o místo, které může být honorované velmi slušně. Pokud se ve firmě dobře uvedete, může se velmi snadno stát, že právě vám bude následně nabídnuta plnohodnotná pozice.

Jak získat praxi?

Právě stáže, neboli trainee programy ve firmách jsou tím pravým, co může studentům, ale nejenom jim nastartovat kariéru. Stáže vypisují většinou velké firmy o stovkách až tisícovkách zaměstnanců. Pokud si tedy toužebně přejete pracovat třeba u Škodovky, podívejte se na webové stránky této firmy a zde si vyhledejte informace o trainee programu. Počítejte však s tím, že i o místo stážisty je třeba se ucházet a podstoupit několikakolové přijímací řízení. Vždy je třeba si připravit vlastní životopis, včetně motivačního dopisu.

Kde získat stáž?

Fond dalšího vzdělávání (FDV), příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí, je realizátorem projektu, který nabízí žákům a studentům posledních ročníků získání pracovní praxe ještě během studia. Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání (Stáže pro mladé) se tímto snaží řešit nezaměstnanost čerstvých absolventů škol na trhu práce. Stáže trvají od jednoho do tří měsíců, záleží pouze na konkrétní dohodě stážisty s firmou.

Šanci zúčastnit se projektu mají:

  • žáci posledního ročníku středních škol,
  • studenti posledních dvou semestrů VOŠ a VŠ.

Stojí za přečtení: Pelíšková: Fond dalšího vzdělávání podporuje stáže pro studenty i zaměstnance.

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo