Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Aktuality z ČVUT

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze nabízí nový bakalářský studijní program pro studium při zaměstnání

02.08.

Od 1. srpna se mohou zájemci o kombinovanou formu bakalářského studia hlásit do nově akreditovaného programu Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze: Elektrotechnika, elektronika a komunikační technika. Program je zaměřený na vysokoškolské vzdělávání odborníků z praxe.

Na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze bude přednášet generální ředitel Evropské kosmické agentury

02.05.

Profesor Johann-Dietrich Woerner, generální ředitel Evropské kosmické agentury (ESA), povede 9. května 2016 od 16.15 hodin v učebně 209 Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze (Technická 2, Praha 6) přednášku na téma Driving Space 4.0. The seamless chain of innovation.

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze akreditovala unikátní studijní obory

07.03.

Fakulta elektrotechnická Českého vysokého učení technického v Praze akreditovala ve studijním programu Otevřená informatika nové unikátní obory. Posluchačům tak, jako jediná v republice, může nabídnout vysokoškolské studium ucelených oborů Počítačové hry a grafika, Internet věcí, Kybernetická bezpečnost, Datové vědy či Interakce člověka s počítačem.

Robotici z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze se zúčastní prestižní mezinárodní soutěže

11.02.

Skupina Multi-robotických systémů, působící na katedře kybernetiky Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze, získala sponzorství na účast v mezinárodní robotické soutěži Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge. Tu pořádá v březnu 2017 Univerzita v Abu Dhabi.

Na strojárně otvírají unikátní prostor nejen pro tvořivé studenty

22.04.

Svaz průmyslu a dopravy spolu s ministerstvem školství vyhlásily rok 2015 „Rokem průmyslu a technického vzdělávání“. Řadou akcí chtějí zlepšit image průmyslových podniků, řemesel, technických či učňovských oborů a zvýšit zájem dětí a studentů o vědu. Skvělá myšlenka, která by měla být rozvíjena. Fakulta strojní ČVUT v Praze se k ní opět připojuje a tentokrát připravila unikátní prostor nejen pro tvořivé studenty. Slavnostní otevření a předání do užívání proběhne v pražských Dejvicích v pondělí 27. dubna.

Zájem o studium technických oborů stoupá

10.04.

Klesající zájem o studium technických oborů se podařilo zvrátit Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze. Oproti loňskému roku vzrost počet podaných přihlášek o 8 %.

ČVUT v Praze ještě přijímá uchazeče ke studiu do atraktivních oborů s vysokou uplatnitelností na trhu práce

25.03.

Na České vysoké učení technické v Praze je stále možné podat si přihlášku ke studiu, a to do 31. března 2015. Kromě standardních studijních programů a oborů na jednotlivých fakultách ČVUT si mohou uchazeči vybrat i z atraktivní nabídky nových bakalářských studijních programů.

Fakulta elektrotechnická ČVUT láká na temnou stranu informatiky

03.03.

Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze spustila kampaň na nový studijní program Softwarové inženýrství a technologie. Cílem kampaně je přilákat studenty se zájmem o prakticky zaměřenou informatiku.

Studentská noc otevře unikátní prostory Fakulty strojní ČVUT v Praze

25.02.

V unikátních prostorách Fakulty strojní ČVUT v Praze se 5. března od 19 hodin uskuteční druhý ročník Studentské noci. Haly, v nichž vznikají prototypy české formule, testují se závodní vozy či se vyvíjejí inteligentní implantáty, budou tu noc otevřeny široké veřejnosti. Vedle forenzní laboratoře si zahraje Xavier Baumaxa. Pod halovým jeřábem vystoupí v doprovodu Karla Hynka a Daniela Čecha stand-up komik Lukáš Pavlásek a na vysokozdvižných plošinách se ke střeše vznesou nejlepší čeští djs. Unikátní prostory i atmosféru podtrhne videomapping a projekce z dílny českého studia Lunchmeat.

Studenti ČVUT pořádají Veletrh iKariéra pro 130 firem

20.02.

Dne 4. března 2015 pořádá studentská organizace IAESTE ČVUT Praha již 21. ročník Veletrhu pracovních příležitostí iKariéra. Akce se bude konat na fakultách v dejvickém kampusu Českého vysokého učení technického v Praze a Národní technické knihovně.

Kompletní přehled aktualit a tiskových zpráv

Aktuální články

Přihlašování na vysoké školy vrcholí. Univerzity i letos očekávají tisíce dálkových studentů

07.03.  |  Redakce

Přelom února a března je důležitým obdobím pro všechny zájemce o vysokoškolské studium. Většina českých vysokých škol totiž právě v těchto měsících uzavírá…

8 tipů jak přežít zkouškové

02.02.  |  Lucie Czillingová

Jste ponoření do skript pomalu až tak, že vám slova tančí před očima? Máte snad už šestý šálek kávy za den a i přes pěti hodinovou seanci s Mikroekonomií máte…

Více článků

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo