Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Aktuality z Univerzity Palackého

Podnikavá hlava podpoří neotřelé podnikatelské záměry

02.03.

Originální podnikatelské nápady podpoří i letos soutěž Podnikavá hlava, kterou již šestým rokem vyhlašuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Autoři zajímavých podnikatelských záměrů se do ní mohou přihlásit do 24. května. Odměnou pro nejlepší z nich bude nejen finanční ocenění, ale zejména cenné rady odborníků i podpora při rozjezdu podnikání.

Největší konference o podnikání v Olomouci Business Camp 2014 nabídne špičkové experty

03.09.

Důležité informace ze světa byznysu od předních českých expertů získají účastníci konference UP Business Camp 2014, jejímž smyslem je pomoci zájemcům na cestě za úspěšným podnikáním. Dne 18. října ji pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého. Největší konference o podnikání v Olomouci se koná druhým rokem.

Podnikavou hlavu vyhrál nápad nových osvětlovacích systémů

23.05.

Pátý ročník soutěže o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci, ovládl podnikatel Radek Poisl ze Zábřehu s projektem AmoTec na výrobu a prodej automatických multifunkčních osvětlovacích systémů. Titul podnikatel v sukních si odnesla Lucie Balarinová s projektem První pomoc živě. V kategorii středoškoláků zvítězily Kristýna Zapletalová a Markéta Žákovská.

O Podnikavou hlavu se utká přes 50 podnikatelských záměrů

23.04.

S velkým zájmem se i letos setkala soutěž o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava, kterou pořádá Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. V letošním pátém ročníku se přihlásilo 101 zájemců, deset finalistů ale bude porota nakonec vybírat z 54 odevzdaných prací. Finále soutěže se uskuteční 22. května.

Soutěž Podnikavá hlava opět hledá podnikavce se zajímavými nápady

30.01.

Hladké vplutí do podnikatelských vod může usnadnit soutěž Podnikavá hlava, kterou již pátým rokem vyhlásil Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci. Autoři zajímavých podnikatelských záměrů se mohou do klání přihlásit do 17. dubna. Ti nejlepší získají nejen finanční odměnu, ale především cenné rady odborníků a zázemí při rozjezdu podnikání.

Dostavba pedagogické fakulty zlepší podmínky pro výuku i výzkum

22.01.

Pedagogická fakulta se dočkala nového výzkumně vzdělávacího areálu. Ve dvorním traktu hlavní budovy na Žižkově náměstí vyrostlo díky evropské dotaci nové křídlo za zhruba 200 milionů korun s moderně vybavenou aulou, laboratořemi, učebnami i datacentrem nové generace. Slavnostní otevření nových prostor se uskutečnilo dnes, studenti a pedagogové je naplno využijí od letního semestru.

Pět fakult Univerzity Palackého přivítá maturanty na dnu otevřených dveří

13.01.

Den otevřených dveří na pěti fakultách olomoucké univerzity nabídne zájemcům o studium setkání nabité informacemi v pátek 17. ledna 2014 od 9 do 14 hodin na cyrilometodějské, filozofické, pedagogické a přírodovědecké fakultě a fakultě tělesné kultury. Přihlášky ke studiu přijímá Univerzita Palackého do 28. února 2014. Více informací o nabídce studijních oborů naleznou uchazeči na www.studuj.upol.cz.

Univerzita Palackého je na špici ve vědecké publikační činnosti

17.09.

Univerzita Palackého se může pochlubit vysokým výkonem v oblasti vědy a výzkumu. Podle údajů z databáze Web of Science, která sleduje citovanost vědeckých článků i bibliografické informace o článcích z více jak 12 500 předních světových vědeckých a odborných časopisů ze všech oblastí vědy, dosáhla olomoucká univerzita v letech 2002 až 2011 nadprůměrného výsledku.

Univerzita Palackého chystá největší vědecký jarmark na Moravě

07.06.

Veletrh vědy a výzkumu, největší populárně-vědecká akce v regionu, letos opět nabídne dospělým i dětem pohled na vědu, jak ji neznáme. Na rozdíl od předchozích let, kdy se v olomouckých ulicích prezentovaly převážně přírodovědné obory, obsáhne letošní ročník všech osm fakult Univerzity Palackého. Veletrh vědy a výzkumu se koná 21. – 22. června v univerzitních prostorách a městských parcích a vstup na něj bude zdarma.

Soutěž Podnikavá hlava vyhrál projekt pro milovníky divadla

24.05.

Projekty zaměřené na kulturu ovládly letošní ročník soutěže Podnikavá hlava, kterou vyhlašuje Vědeckotechnický park Univerzity Palackého. Vítězem se stal třiadvacetiletý Martin Zavadil s projektem na prodej záznamů divadelních představení. Titul Podnikatel v sukních si odnesla Barbora Štefánková s projektem VymenKnihu.cz a mezi středoškoláky nejlépe uspěl plán na elektronické vydávání knih. Celkem se do klání přihlásilo rekordních 67 projektů.

Kompletní přehled aktualit a tiskových zpráv

Aktuální články

Přihlašování na vysoké školy vrcholí. Univerzity i letos očekávají tisíce dálkových studentů

07.03.  |  Redakce

Přelom února a března je důležitým obdobím pro všechny zájemce o vysokoškolské studium. Většina českých vysokých škol totiž právě v těchto měsících uzavírá…

8 tipů jak přežít zkouškové

02.02.  |  Lucie Czillingová

Jste ponoření do skript pomalu až tak, že vám slova tančí před očima? Máte snad už šestý šálek kávy za den a i přes pěti hodinovou seanci s Mikroekonomií máte…

Více článků

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo