Granty - finanční podpora výzkumu
Granty - jak to funguje?
Pojem grant je známý leckomu z nás, ale opravdu víme, co si pod ním přesněji představit? Za účelem přiblížení a rozšíření zorného pole problematiky grantů byl připraven následující seriál, který nás provede hlubinami finančního podporování rozvoje výzkumných projektů.
Ten, kdo v Čechách rozhoduje o finanční podpoře vědců
Kdo je zač ona instituce mající na starost všechna rozhodnutí o přijetí Vaší snahy o zlepšení situace v daném oboru? Máte návrh na výzkum, potřebujete finanční podporu a navíc jste přesvědčeni o přínosnosti téměř geniálních nápadů zrozených ve vašem vlastním vědátorském mozku či v mozkovnách vašich kamarádů spolupracovníků? Čtěte tedy směle dál, tento seriál patří právě vám…
Grantová agentura ČR má nezastupitelnou roli
Tato instituce je opravdu ojedinělá a její působení zde je dost důležité jak pro Českou Republiku, tak pro zahraničí. V další části seriálu o grantech poodkryjeme pokličku agentury zas o něco víc…
Granty: Posudky a kritéria hodnocení projektů
Ve čtvrtém dílu seriálu o rozsáhlé problematice grantů se pokusíme ještě o něco více vám přiblížit GA ČR, která spravuje finance pro účelové dary a dozvíme se také víc o hodnocení projektů GA ČR, které provádí oborové a podoborové komise.
České granty a naše mezinárodní spolupráce
Pátý díl seriálu o grantech a Grantové agentuře České Republiky zaostříme na počínání GA ČR v zahraničí a na její mezinárodní aktivity. Jaké jsou další společnosti zaměřené na účelové dary? Přiblížíme si zlehka programy v zahraničí nebo možnosti spolupráce.
Loučíme se s GA ČR
Náš šestý a závěrečný díl o grantech se zaměřením na Grantovou Agenturu ČR bude pojednávat o oceňování projektů, jak jej provádí tuzemská agentura, o její organizační struktuře a také zkráceně o dalších částech ze kterých se skládá.
Další grantové instituce v ČR
V předchozích článcích jsme si představili systém grantů a Grantovou agenturu ČR. Existují ale i jiné instituce, které mohou být zdrojem financí pro váš projekt. Více v dalším článku ze série o grantech...
Granty v Evropské Unii
V minulých seriálových dílech jsme se podrobně seznámili s fungováním grantové agentury pro Českou Republiku a jelikož jsme součástí Evropské Unie (EU) od 1. května 2004, což je více než šest let, je podstatné prozkoumat také grantové vody našich sousedů za hranicemi.
Granty v EU: ESF pod drobnohledem
V předešlém díle jsme se dozvěděli, kdo to je ESF – Evropan Science Foundation, jak se financuje členství v této instituci, jaký bývá její rozpočet a zlehoučka jsme poodkryli organizační strukturu ESF. Hlavní vědecké aktivity nám však ještě zůstaly tajemně zahaleny. Nyní se konečně naskytla příležitost pro odhalení poodhaleného a bližší nahlédnutí na celistvost ESF.
Do hlubin evropských vědeckých nadačních programů Exploratory Workshops
Abychom se stali zas o něco více informovanějšími v otázkách programů, které nabízí Evropská vědecká nadace alias ESF (Evropan Science Foundation), nastartujeme naše ponorné plavidlo a podíváme se do hlubinek programů, které umožňují zkvalitnit vědecký výzkum.
Aktuální a zajímavé dění mezi účelnými dárky
Protože grantová problematika může být také velmi nezáživnou a nudící, jak se to často může stávat u každého tématu jdoucího do hloubky a majícího delšího trvání, pojďme se podívat na některé zajímavosti a aktuality z této oblasti
S granty kolem světa
Jak se dostat na zahraniční univerzitu s pomocí grantu? To se můžete dovědět v našem dnesšním článku, který je poslední ze série o grantech a shrnuje zahraniční granty. Je libo USA, Norsko nebo třeba Island?