Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Karta ISIC

Průkaz ISIC je nástrojem k prokázání statusu studenta a čerpání slev po celém světě. To ocení jak vysokoškoláci, kteří s běžnými studentskými průkazy či indexy v zahraničí jen velmi těžko obstojí, tak středoškoláci, na které v tomto ohledu zase nepamatuje školský zákon, a studentské průkazy jim ve většině případů školami nejsou vůbec vydávány. ISIC tak lze směle považovat za studentova nepostradatelného pomocníka v každodenním životě. Lze s ním čerpat tisíce slev, jako kombinovaný průkaz studenta je multifunkčním nástrojem k využívání mnoha služeb ve škole,  v dopravě nachází využití jako čipová dopravní karta, a mnozí studenti s kartou ISIC v podobě UNIkarty (platební karta Maestro) od Komerční banky dokonce již i platí.

Průkaz je vydáván organizací ISIC Association pod záštitou světové organizace UNESCO.

Kdo si může kartu ISIC pořídit?

Kartu ISIC může získat každý, kdo je studentem SŠ, učiliště, VOŠ a VŠ. Dále pak student jednoletých pomaturitních kurzů cizích jazyků a dalších oborů s denní výukou. Studenti víceletých gymnázií mohou kartu získat již od 12 let. Pro tuto kartu neexistuje horní věkový limit, což je významné plus pro všechny „věčně mladé“ studenty. Podmínkou je tedy řádné studium v denní, resp. prezenční formě.

Je mnoho důvodů, proč mít kartu ISIC!

Kromě mezinárodního uznání statusu studenta na držitele čeká velké množství výhod po celém světě:

 • platnost ve 124 zemích, nárok na více než 42.000 slev
 • slevy na téměř 2300 místech v ČR
 • při nákupech, stravování a vzdělávání
 • na vstupném na festivaly, akce, do klubů
 • na permanentky v lyžařských areálech
 • při cestování - letenky, autobusové a vlakové jízdenky
 • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
 • při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách
 • příspěvek na kartu ISIC ve výši 200 Kč u bank
 • celoroční cestovní pojištění UNIQA od 200 Kč
Aktuální nabídku slev a výhod na ISIC kartu po České republice naleznete na www.isic.cz/slevy.

Podmínky získání

Horní věková hranice pro získání průkazu ISIC není stanovena, kartu je při splnění podmínek pro její získání možno vydat i osobě starší 26 let. Dolní věková hranice je stanovena na 15 let, u víceletých gymnázií je potom tato hranice snížena na 12 let.

Jak kartu pořídit?

Možností, jak si pořídit průkaz ISIC, je více. V zásadě ale existují tři cesty:

 1. Prostřednictvím školy:
  24 z 26 veřejných vysokých škol a více než 160 škol středních používá čipovou kartu ISIC jako kombinovaný průkaz studenta, který kromě klasických výhod slouží studentům k řešení praktických úkonů v rámci systému jejich škol - mohou jejím prostřednictvím zakoupit jídlo v menze, či kupon na městskou hromadnou dopravu, poskytuje přístup do knihoven nebo učeben…

  Výhodou kombinovaného průkazu studenta s licencí ISIC je jeho cena a systém prodlužování platnosti jednoduchým zakoupením revalidační známky bez nutnosti vyřizování všech formalit potřebných k vystavení nové karty ISIC. Takovýto průkaz zůstává držiteli po celou dobu studia. Informace o cenách a podmínkách výdeje podá studijní oddělení nebo výdejní centrum průkazů konkrétní školy.

 2. V prodejní síti:
  Kartu ISIC vám vystaví kterékoliv z prodejních míst po celé ČR.

 3. Přes internet:
  Na adrese www.isic.cz je možné objednat kartu online. Stačí nahrát scan formuláře žádosti o průkaz ISIC, průkazu totožnosti a fotografii, a karta přijde poštou až domů.

Jaká je doba platnosti karty ISIC?

ISIC platí až 16 měsíců, resp. vždy od 1. 9. (začátek akademického roku) do 31. 12. roku následujícího. V praxi to znamená, že ať si kartu pořídíte kdykoli v období od 1. 9. roku jednoho do 31. 12. roku následujícího, platí vám vždy právě do 31. 12. toho roku následujícího. Platnost tedy není stanovena na 12 kalendářních měsíců od vystavení!

ISIC je mezinárodně podporován světovou organizací UNESCO coby unikátní nástroj podpory mobility studentů.

Česká republika si dlouhodobě drží prvenství v rozvoji průkazu ISIC mezi 124 členskými zeměmi, v nichž je ISIC vydáván.

24 z 26 veřejných vysokých škol a více než 160 středních škol v ČR vydává kartu ISIC jako oficiální identifikační průkaz studenta.
V České republice mohou majitelé průkazu ISIC jako první na světě využívat stovky slev také online přes www.chytrepalice.cz, nebo osobně v nově otevřeném studentském centru ISIC POINT.

Každou zimu čekají na držitele průkazu ISIC slevy na permanentky v desítkách českých a moravských lyžařských areáleů ve výši až 50%.

Přes léto využijí držitelé průkazu ISIC slevy až 50 % na vstupenky na desítkách hudebních festivalů.

Pro výjezdy do zahraničí je pro držitele karty ISIC připraveno cestovní pojištění UNIQA od 200 Kč na celou dobu platnosti karty.

Veškeré potřebné a užitečné informace o průkazu ISIC naleznete na www.isic.cz.

Srovnání jednotlivých průkazů

ISIC ITIC IYTC
Mezinárodní průkaz STUDENTA Mezinárodní průkaz UČITELE Mezinárodní průkaz MLÁDEŽNÍKA
Student
(SŠ, VŠ, VOŠ, doktorské studium: denní forma studia)
Učitel
(SŠ, VŠ, VOŠ, ZUŠ)
Mláděžník
Věk: od nástupu do vyššího stupně sekundárního vzdělání (horní věková hranice není stanovena) Věk: spodní ani horní věková hranice není stanovena Věk: 0-26
(spodní věková hranice není stanovena)
Platnost 124 zemí světa Platnost 124 zemí světa Platnost 124 zemí světa
Více než 2200 slev u nás
Více než 42000 slev po celém světě
Více než 1700 slev u nás
Více než 42000 slev po celém světě
Více než 1800 slev u nás
Více než 42000 slev po celém světě
Cena:
Agentský prodej: 300 Kč
Online prodej: 300 Kč
Čipový průkaz ISIC jako průkaz školy: zvýhodněná cena
Cena:
Agentský prodej: 300 Kč
Online prodej: 300 Kč
Čipový průkaz ITIC jako průkaz školy: zvýhodněná cena
Cena:
Agentský prodej: 300 Kč
Online prodej: 300 Kč
Zákazníci T-mobile: <150 Kč

Použití karet - slevy


Na základě předložení některé z karet ISIC, ITIC, ALIVE (IYTC) lze se držitelům naskýtá mnoho zajímavých slev.

Sezónní superslevy

Léto a zima jsou v mnoha ohledech stěžejními obdobími roku a nejinak tomu je i z pohledu slev pro držitele průkazů ISIC, ITIC a ALIVE (IYTC).

Na léto je každoročně připravena paleta 30-40 letních festivalů se slevou: Sázavafest, Rock for People, Colours of Ostrava, Masters of Rock, Trnkobraní, Hrachovka open air a mnoho dalších. Slevy se pohybují od pár desítek korun až po 2 vstupenky za cenu jedné!

Zima je naopak obdobím zaměřeným na slevy v lyžařských areálech: Skiareál Špindlerův Mlýn, Skiareál Klínovec, Lyžařský areál Zadov, Červenohorské sedlo, Skialpin Pustevny… Každý rok 15-20 areálů, kde se sleva na permanentní jízdenky pohybuje v řádu 10-30 %!

Slevy na letních festivalech a v lyžařských areálech se každoročně liší, vždy je proto dobré se informovat o aktuální slevě v oficiální databázi slev na www.isic.cz.

Kultura se slevou

V divadlech, muzeích, hradech a zámcích, ale i na jiných zajímavých místech v oblasti kultury můžete získat zajímavé slevy na všechny zmíněné karty. V některých případech se jedná o formu slevy 2 za cenu 1. Slevy lze uplatnit pouze u vybraných smluvních partnerů, kteří se v jednotlivých regionech liší.

Spotřební zboží se slevou

Držitelé karet mohou získat mnoho dalších zajímavých slev také při každodenních nákupech, a svou kartu tak využít v mnoha obchodech. Mezi partnery poskytujícími slevy na tyto mezinárodně uznávané karty najdete vybraná:

 • knihkupectví,
 • optiky,
 • sportovní potřeby,
 • prodejny módního oblečení,
 • autoškoly,
 • telekomunikace,
 • zpracovatele fotografií,
 • … a mnoho dalších zajímavých slev v obchodech různého zaměření.
Slevy lze uplatnit pouze u vybraných smluvních partnerů, kteří se v jednotlivých regionech liší.

Ubytování se slevou

Držitelé karet rovněž mohou využít zajímavých slev týkajících se ubytování, a to:

 • v různých hotelích,
 • ubytovnách,
 • studentských kolejích,
 • penzionech,
 • chatách
 • a v podobných ubytovacích zařízeních.
Slevy jsou většinou nabízeny ve výši 10-20%, ale také zde člověk může využít slevu až ve výši 50 %, kdy je sleva poskytována formou 2 za cenu 1, tedy držitel karty si například do některého ze sítě hotelů Orea může vzít dalšího spolubydlícího zcela zdarma. Karty lze uplatnit pouze u vybraných smluvních partnerů, kteří se v jednotlivých regionech liší.

Stravování se slevou

Držitelé karet mají rovněž možnost uplatnit své slevy:

 • v restauracích McDonald´s či KFC,
 • bistrech,
 • pizzeriích,
 • pekařstvích
 • a podobných stravovacích zařízeních.
Výše slev se pohybuje zpravidla od 5 do 20 procent. Často je ale sleva poskytována i formou 2 za cenu 1. Například k jedné zakoupené Pizze tak máte druhou zcela zdarma! Slevy lze uplatnit pouze u vybraných smluvních partnerů, kteří se v jednotlivých regionech liší.

Služby se slevou

V neposlední řadě mohou držitelé karet využít mnoha služeb, a to vybraných:

 • autopůjčoven,
 • autoškol,
 • dopravců,
 • jazykových škol,
 • servisů jízdních kol,
 • nebo při objednávce různých periodik.
Více informací včetně aktuálního seznamu slev a míst, kde lze o průkaz zažádat, naleznete na www.isic.cz , oficiálním zdroji informací o kartách ISIC, ITIC a ALIVE pro Českou republiku.

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo