Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Karta ITIC

Karta ITIC je jediný mezinárodně uznávaný doklad učitelské profese. S touto kartou mají každý rok tisíce pedagogů v ČR možnost získat mnoho zajímavých slev v oblasti cestování, kultury, sportu a volného času. Nárok na kartu mají pedagogičtí (MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ, pomaturitní studium atd.), resp. akademičtí (VŠ) pracovníci, kteří učí min. 15 hodin týdně a mají smlouvu uzavřenou na dobu minimálně jednoho školního roku, přičemž škola, na které vyučují, je schválena Ministerstvem školství.

ITIC je vydáván pod záštitou organizace UNESCO, která posiluje význam karty jako nástroje ve vzdělávání akademických pracovníků. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association.

Proč mít kartu ITIC?

 • platnost ve 124 zemích
 • slevy na téměř 1800 místech v ČR
 • při nákupech, stravování a vzdělávání
 • na vstupném na festivaly, akce, do klubů
 • na permanentky v lyžařských areálech
 • při cestování - letenky, autobusové a vlakové jízdenky
 • na vstupném do světově proslulých kulturně-historických památek
 • při ubytování v hotelech, kempech a ubytovnách
 • Aktuální nabídku slev a výhod na ITIC kartu po České republice naleznete na www.isic.cz.

Jak kartu získat?

 1. prostřednictvím školy:
  Drtivá většina českých veřejných vysokých škol a několik desítek škol středních používá čipovou kartu ITIC jako kombinovaný průkaz učitele či akademického pracovníka, který kromě klasických výhod slouží učitelům k řešení praktických úkonů v rámci systému jejich škol - mohou jejím prostřednictvím zakoupit jídlo v menze, poskytuje přístup do knihoven nebo učeben, umožňuje použití kopírek či tiskáren… Výhodou kombinovaného průkazu učitele či akademického pracovníka s licencí ITIC je jeho cena a systém prodlužování platnosti jednoduchým zakoupením revalidační známky bez nutnosti vyřizování všech formalit potřebných k vystavení nové karty ITIC. Takovýto průkaz zůstává držiteli po celou dobu jeho zaměstnání pro danou instituci.

 2. v prodejní síti:
  Kartu ITIC vám vystaví kterékoli z prodejních míst po celé ČR, případně online, na www.isic.cz. Karta přijde poštou až domů.

Jaká je doba platnosti karty ISIC?

ITIC platí až 16 měsíců, resp. vždy od 1. 9. (začátek akademického roku) do 31. 12. roku následujícího. V praxi to znamená, že ať je karta pořízena kdykoli v období od 1. 9. roku jednoho do 31. 12. roku následujícího, platí vždy právě do 31. 12. toho roku následujícího. Platnost tedy není stanovena na 12 kalendářních měsíců od vystavení!

Jaká je cena?

Cena za průkaz je 300 Kč. Čipový průkaz ITIC lze prodloužit revalidační známkou za zvýhodněnou cenu.

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo