Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Studentské pracovní agentury

V naší republice působí pracovní agentury, které pomáhají (nejen) studentům sehnat práci a zároveň jim poradí, jak v průběhu brigády postupovat a co udělat, když práce skončí. Spousta agentur má vlastní internetové stránky. Pokud má student přístup na internet, je to pro něj velká výhoda. Může si zjistit, co která agentura nabízí a vybrat si tu, která mu vyhovuje.  

Nabízenou práci můžeme shrnout do dvou oborů:

  • Manuální práce: stěhování kanceláří, soukromých bytů či skladů, lepení štítků na zboží, úklid, balení dopisů, práce na zahradě, stavební práce a podobně.
  • Odborně-profesní práce: programování, překládání textů, přepisování dokumentů, tlumočení (např. hostesky na veletrzích), atd. - Zde si agentura již v závislosti na pozici, o kterou se zajímáte, přezkouší vaše jazykové znalosti a znalosti práce na PC adt. Upřednostněni bývají brigádníci spolehliví, dochvilní, aktivní s příjemným a reprezentativním vystupováním.
Sehnat práci je možné telefonicky, na základě osobní návštěvy agentury nebo po registraci na internetu. Největší poptávka po brigádách nastává pravidelně každý rok po prvním červnu. Převis poptávky nad nabídkou práce trvá cca až do poloviny srpna. Až potom lze sehnat brigádu snáze, a to už i takovou, která vám bude "sedět" (pokud jde o obor či lokalitu).  

Jak probíhá registrace na internetu

Je to jednoduché! Stačí si vybrat několik agentur, které mají na internetu prezentaci a u kterých je možné se zaregistrovat. Pokud je registrace možná, stačí do formuláře vložit životopis. Jestli o Vás projeví zájem některá firma, agentura vám dá okamžitě vědět, abyste se k nim dostavili. Při žádosti o práci je nutné přinést občanský průkaz a potvrzení o studiu, aby jste si mohli uplatnit slevu na dani na studenta, případně výpis z trestního rejstříku.

Pokud jste si již vybrali práci, obdržíte od agentury formulář výkazu práce. Při skončení brigády vám tento výkaz potvrdí zaměstnavatel a vy se s ním dostavíte zpět na agenturu. U většiny agentur je nutné přinést výkaz nejpozději do pěti pracovních dnů. Samozřejmě, že každá agentura má tuto dobu stanovenou a seznámí vás s ní při výběru práce. Po skončení práce vám náleží výplata, která je vyplácena v hotovosti nebo převodem na účet (zejména u dlouhodobějších brigád).

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo