Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Stipendia v zahraničí

Česká republika se účastní tzv. Boloňského procesu, který v roce 2010 vyvrcholil založením Evropského prostoru vysokoškolského vzdělávání. Evropský prostor vysokoškolského vzdělávání byl slavnostně vyhlášen ve dnech 11. - 12. března 2010 na konferenci ministrů v Budapešti a ve Vídni.

Díky jednotnému systému kreditů (ECTS - European Credit Transfer System) byly výrazně usnadněny přestupy mezi jednotlivými školami v jakékoli fázi vzdělávání a uznávání předmětů započtených na odlišné univerzitě.

Zemím Boloňského procesu se podařilo vytvořit systém národních systémů s poměrně harmonizovanou architekturou studia řešenou ve třech stupních – bakalářském, magisterském a doktorském. Celá EU tedy má systém třístupňového vysokoškolského vzdělání. Již od roku 2005 se také k univerzitním diplomům vydává Dodatek k diplomu v cizím jazyce, který usnadňuje jak další studium, tak uplatnění v mezinárodním prostředí.

Stipendium na studium v zahraničí

V dnešní době existuje široká nabídka možností vycestovat na část studia za vzděláním do zahraničí. Zemí, kam se studenti můžou podívat, je skutečně mnoho. Na této stránce vám nabízíme základní přehled možností studijních pobytů a jejich financování.

Další informace můžete také nalézt v rámci seriálů článků k těmto tématům:

Začněte s předstihem

Začít hledat školu pro zahraniční studium je ideální dva roky až rok a půl dopředu. Užitečným nástrojem pro vyhledávání vhodné školy je internetová stránka www.braintrack.com. Pokud využíváte stipendijní program, vybíráte si z partnerských škol, které vám najde vaše univerzita. Při využití stipendií MŠMT se ale předpokládá, že si školu najdete sami.

 
 • Organizace poskytující zahraniční stipendia

  Najděte si organizaci, která vám poskytne stipendium, které vám pomůže s financováním studia v zahraničí.

 • Akademická informační agentura

  Akademická informační agentura je součástí Domu zahraničních služeb a informuje o možnostech zahraničního studia a stipendií.

 • Fulbrightovo stipendium

  Fulbrightovo stipendium financuje studium v USA. Podmínkou jsou vynikající studijní výsledky a splněné jazykový test TOEFL a předmětové testy GRE General Test a GRE Subject Test.

 
 • Program Erasmus

  Hlavní náplň Erasmu tvoří studijní pobyty v zahraničí, pracovní stáže, pedagogické stáže vysokoškolských učitelů nebo intenzivní jazykové kurzy.

 • Program Comenius

  Comenius je určený žákům od mateřských škol po studenty středních škol, vyšších odborných a vysokých škol po celé EU včetně zemí EEA/EFTA.

 • Program CEEPUS

  Toužíte po studiu v zahraničí, ale chcete zůstat blízko České republiky, nebo se nejvíce zajímáte o oblast střední, jihovýchodní a východní Evropy?

 

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo