Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Aktuality z Univerzity Pardubice

Firmy se představí na veletrhu pracovních příležitostí pro pardubické vysokoškoláky

11.03.

Třináctý ročník veletrhu pracovních příležitostí s názvem KONTAKT 2014 připravila Univerzita Pardubice pro absolventské ročníky a všechny studenty univerzity, kteří se zajímají o možnosti svého budoucího profesního působení.

Přednáška Dany Drábové o člověku a energii na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice

24.02.

V úterý 25. února 2014 zavítá na Fakultu elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost DANA DRÁBOVÁ s přednáškou „ČLOVĚK A ENERGIE“.

Cenu Genus v soutěži „České hlavičky 2013" získal student 1. ročníku Fakulty chemicko-technologické

16.10.

Odborná porota soutěže České hlavičky 2013 udělila Janu Hrabovskému 1. místo, jako laureátovi ceny Genus, za práci „Chalkogenidové skelné luminofory pro fotoniku“. Ceny byly všem výhercům předány na slavnostním galavečeru, který se uskutečnil 14. října 2013 v divadle Reduta v Brně a který natáčela Česká televize.

Letní školy a denní kempy pro žáky základních a středních škol letos na Univerzitě Pardubice poprvé

09.08.

V týdnu od 17. srpna připravila Univerzita Pardubice pro žáky a studenty základních a středních škol hned tři letní školy a denní kempy najednou. Na jejich účastníky čeká zajímavý odborný program na všech sedmi fakultách univerzity a zábavu si užijí i na univerzitních sportovištích. Poprvé si tak děti a mládež vyzkouší život vysokoškoláka na celý jeden týden.

Vysokoškolský majáles v Pardubicích

14.05.

Studentský MAJÁLES se koná v areálu vysokoškolských kolejí v Pardubicích - Polabinách již od roku 1979, tedy již přes 30 let. Bývá tradičně s příchodem jara a pěkného počasí jednou z prvních zábav v Pardubicích, konaných pod širým nebem, a akcí vítanou zejména mládeží a pardubickými vysokoškoláky.

Univerzita Padubice zve na dny otevřených dveří

09.01.

Ve čtvrtek 10. ledna bude na Univerzitě Pardubice zahájena série dnů otevřených dveří, které pořádá během následujících dní všech 7 fakult univerzity pro uchazeče o vysokoškolské studium.

Přednáška viceguvernéra ČNB v Pardubicích

11.12.

O současné ekonomické situaci České republiky bude v úterý 11. prosince od 13 hodin hovořit na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice viceguvernér ČNB prof. PhDr. Ing. Vladimír TOMŠÍK, Ph.D.

Univerzita Pardubice zpřístupňuje vzdělání studentům se speciálními vzdělávacími potřebami

26.11.

Mezi podpůrné služby v této oblasti patří i otevření Akademické poradny Univerzity Pardubice (APUPA), které se uskuteční v úterý 27. listopadu v 10 hodin v univerzitní aule, kde má poradna prostor pro své působení a poradenskou činnost.

Týden teorie a praxe v ekonomice

05.11.

Propojení teorie s praxí při výuce, výzkumu a vzdělávání bude stěžejním tématem pětidenního přednáškového semináře Týden teorie a praxe v ekonomice, který probíhá ve dnech 5. až 9. listopadu na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice.

Na UP příští týden začíná první letní škola dopravy

16.08.

Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice nezavřela své brány ani o prázdninách. V příštím týdnu se v jejích učebnách a laboratořích objeví středoškolští studenti dychtící po poznání a vědění. Uskuteční se zde totiž LETNÍ ŠKOLA TECHNOLOGIE A ŘÍZENÍ DOPRAVY.

Kompletní přehled aktualit a tiskových zpráv

Aktuální články

Přihlašování na vysoké školy vrcholí. Univerzity i letos očekávají tisíce dálkových studentů

07.03.  |  Redakce

Přelom února a března je důležitým obdobím pro všechny zájemce o vysokoškolské studium. Většina českých vysokých škol totiž právě v těchto měsících uzavírá…

8 tipů jak přežít zkouškové

02.02.  |  Lucie Czillingová

Jste ponoření do skript pomalu až tak, že vám slova tančí před očima? Máte snad už šestý šálek kávy za den a i přes pěti hodinovou seanci s Mikroekonomií máte…

Více článků

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo