Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Studenti a cestování

Anglie jako stvořená pro studenty

04.11.2010  |  Julie Nováková

Studentský život má mnoho výhod i nevýhod – máte například větší volnost a možnost cestovat, ovšem v protikladu s nedostatkem peněz. Dá se ale cestovat i za pár korun, pokud víte, kde máte hledat ubytování, kdy nakupovat letenky, kde dostanete slevu a ve které dny jsou volné vstupy do památek či muzeí. Dnes vám poradíme, jak co nejlevněji a zároveň se vším pohodlím a zábavou procestovat Anglii.

Skotsko - kraj hor, tartanu a whisky nemusí být nutně drahý

09.11.2010  |  Julie Nováková

Chcete vyrazit s přáteli na letní dovolenou, ale nudí vás jen poznávat města, tábořit v přírodě nebo ležet u vody? Ve Skotsku si užijete všechny možné typy dovolené – můžete ji strávit ve městě, chozením po horách a jezerech, popíjením místní whisky, návštěvou tradičních festivalů, plachtěním, stanováním i jinak.

Francie rozmanitá od severu po jih

16.11.2010  |  Julie Nováková

Francie nabízí mnoho lákadel: Paříž s pouličními umělci, kabarety a butiky; ve dne v noci žijící Azurové pobřeží na jihu země; Normandii a Bretagne se starými majáky a rozeklaným pobřežím; střední Francii s nádhernými kaňony a lesy… Jak ji co nejlépe poznat?

Řeckem křížem krážem

24.11.2010  |  Julie Nováková

Může se zdát, že po nedávné těžké hospodářské krizi, demonstracích a stávkách není Řecko ideálním místem k návštěvě, ale opak je pravdou; dovolenou v Řecku momentálně můžete ušetřit, jelikož většina služeb mírně zlevnila. A nemyslete si, že v listopadu se nedá jet do jižní Evropy!

Země javorového listu je studentům otevřená

03.12.2010  |  Julie Nováková

Cestu do USA začaly letos víc než kdy jindy komplikovat rozšířené osobní prohlídky, které množství lidí považuje za neoprávněný zásah do soukromí – a jiní jednoduše za možná potřebnou, ale velmi nepříjemnou záležitost. Severní Ameriku ale můžete poznat i bez podstoupení tolika trapných prohlídek. Objevte Kanadu a kdo ví, třeba si ji oblíbíte mnohem více než navštěvovanější USA…

Norsko: Trochu neevropská Evropa

10.12.2010  |  Julie Nováková

Norsko je proslulé fjordy, monarchií, nejdeštivějším místem Evropy a depresivními filmy. Zajímavá, ale u nás téměř neznámá je norská kuchyně, která rozhodně stojí za hřích; málo známý je také fakt, že stanovat tan můžete téměř kdekoli zcela legálně a zdarma.

Irsko - památky staré celá milénia i mnohem víc

23.12.2010  |  Julie Nováková

Země silného katolicismu, hrdé a někdy až hrubé nátury, mnoha historických pamětihodností a zeleného čtyřlístku je ideálním studentským cílem – není daleko a není drahá. A přitom je tam hodně k vidění!

Všestranné slunné Španělsko

07.01.2011  |  Julie Nováková

Je skoro nejvyšší čas začít uvažovat o jarním a letním cestování – ať už chcete vyjet před zkouškovým obdobím, během něj nebo v létě po něm, hlavní je si užít spoustu zábavy a také si trochu odpočinout od každodenní rutiny. Zkusit to můžete třeba ve Španělsku, předmětu posledního dílu našeho seriálu o studentském cestování – tam se vám to stěží nepodaří.

Nejčtenější články za poslední měsíc

Češi propadli trendu rychlého stravování, počet fastfoodů se bude zvyšovat

09.02.2015  |  Redakce

Síť rybích restaurací Nordsee slaví tento měsíc 10 let od vstupu na tuzemský trh s rychlým…

Andrea Papoušková: Nikdy to nevzdávej

24.07.2014  |  Lukáš Pololáník

Na Finance.cz jsme se rozhodli mediálně podpořit dobročinnou akci, jejímž iniciátorem je Andrea…

Více článků

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo