Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Systém vysokých škol

Vysoké školy představují podle Centra pro studium vysokého školství nejvyšší úroveň vzdělávacího systému v České republice. Nabízejí akreditované studijní programy tří typů – bakalářské, magisterské a doktorské a také celoživotní vzdělávání.

Vysoké školy jsou univerzitního a neuniverzitního typu. Vysoká škola univerzitní může uskutečňovat všechny typy studijních programů a v souvislosti s tím vědeckou a výzkumnou, vývojovou, uměleckou nebo další tvůrčí činnost. Vysoká škola neuniverzitní uskutečňuje bakalářské studijní programy a může též uskutečňovat magisterské studijní programy a v souvislosti s tím výzkumnou, vývojovou, uměleckou nebo další tvůrčí činnost.

 
 • Veřejná vysoká škola

  Jaká je úloha veřejné vysoké školy, jaké má orgány či vnitřní předpisy a jak je to s jejím financováním?

 • Soukromá vysoká škola

  Soukromá vysoká škola je povinna zajistit si finanční prostředky sama. Ministerstvo může v některých případe poskytnout dotaci např. na stipendia.

 • Členění vysoké školy

  Základní přehled o organizační struktuře vysokých škol v české republice.

 
 • Fakulty a ústavy

  Vysokoškolský ústav vykonává vědeckou, výzkumnou, vývojovou a inovační, uměleckou nebo další tvůrčí činnost. Fakulta navíc uskutečňuje studijní programy.

 • Práva a povinnosti studentů

  Zákon o vysokých školách ve svých ustanoveních jednoznačně vymezuje práva a povinnosti studentů.

 • Boloňský proces

  Boloňský proces měl přinést zlepšení volného pohybu studentů, bezproblémové uznávání studia a celkově atraktivní Evropský prostor vysokoškolského vzdělávání.

 

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo