Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Aktuality z Univerzity Karlovy

Najděte si vysněnou práci již na vysoké škole. Univerzita Karlova pořádá veletrh pracovních příležitostí

16.09.

Univerzita Karlova pořádá ve středu 5. října 2016 pro všechny zájemce o zaměstnání veletrh pracovních příležitostí Absolvent. Na veletrhu se představí řada předních zaměstnavatelů s nabídkou pracovních pozic i krátkodobých brigád a stáží pro studenty a absolventy univerzity. Veletrh doplní řada přednášek orientovaných na rozvoj kariéry a bohatý doprovodný program.

Univerzita Karlova slaví 666 let od svého založení a udělila významné ceny

07.04.

Univerzita Karlova v Praze si dnes připomněla výročí 666 let od svého založení. U příležitosti oslav tohoto výročí předal rektor profesor Tomáš Zima Cenu Miloslava Petruska za prezentaci Univerzity Karlovy a Cenu Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin. Ocenění získaly týmy z Fakulty sociálních věd, Lékařské fakulty UK v Plzni a Matematicko-fyzikální fakulty UK.

Univerzita Karlova udělila po dvacáté prestižní bolzanovu cenu

19.12.

Rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl dnes ocenil prestižní Bolzanovou cenou tři vybrané studentky. Oceněny byly práce o českém jazyce, výzkumu řas v oblasti Antarktidy a práce přinášející nové poznatky o obsedantně-kompulzivní poruše.

Univerzita Karlova pořádá informační den 2013

21.11.

Pro všechny zájemce o studium na nejstarší české univerzitě je určen Informační den 2013, který Univerzita Karlova pořádá v prostorách areálu Albertov v sobotu 23. listopadu od 9.00 do 16 hod. Kromě informací o možnostech studia na UK čeká na návštěvníky též bohatý doprovodný program.

Univerzita Karlova pojmenovala na počest Václava Havla svou magisterskou specializaci

27.09.

Univerzita Karlova slavnostně pojmenovala svou magisterskou specializaci po Václavu Havlovi. Studenti v rámci Václav Havel EUROPAEUM MA programme mají možnost studovat evropská studia na prestižních evropských univerzitách.

Zahraniční studenti mají z českých vysokých škol největší zájem o studium Na Univerzitě Karlově

15.07.

Zahraniční studenti vysokých škol, kteří se rozhodnou v rámci programu Erasmus studovat v České republice, volí nejčastěji studium na Univerzitě Karlově v Praze. V akademickém roce 2011–2012 studovalo v rámci tohoto výměnného programu na 17 fakultách univerzity více než 1200 zahraničních studentů, což UK zařadilo na 11. místo mezi několika tisíci evropskými vysokými školami, na kterých se program Erasmus realizuje.

Běh o pohár rektora Univerzity Karlovy je už za dveřmi

19.04.

I letos se postaví závodníci v barvách Univerzity Karlovy na start Univerzitního maratónu. Třetí ročník běžeckého závodu o pohár rektora UK se bude konat v neděli 12. května 2013 na Staroměstském náměstí v rámci velkého maratónského víkendu v Praze. Výstřel ze startovací pistole se ozve přesně v 9 hodin.

Chystáte se na vysokou? Pomůže vám Informační týden UK

19.02.

Tak jako každým rokem, i letos v únoru probíhá na Univerzitě Karlově virtuální Informační týden – již tradiční akce, která všem zájemcům a uchazečům o studium na UK poskytuje před blížícím se podáním přihlášek na vysoké školy kompletní přehled informací o naší univerzitě.

Matfyz se otevírá světu: Výuka informatiky kompletně v angličtině

03.12.

Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy využívá svého renomé na mezinárodním poli zavedením prestižní výuky informatiky v anglickém jazyce.

Univerzita Karlova pořádá Informační den

07.11.

Všichni zájemci o studium na Univerzitě Karlově mají jedinečnou příležitost získat odpovědi na otázky týkající se studia a studentského života na Univerzitě Karlově. Univerzita připravila pro všechny zájemce o studium na jedné z nejstarších světových univerzit na sobotu 10. listopadu tradiční Informační den Univerzity Karlovy. Cílem Informačního dne je usnadnit uchazečům o univerzitní studia jedno z nejdůležitějších životních rozhodnutí.

Kompletní přehled aktualit a tiskových zpráv

Aktuální články

Přihlašování na vysoké školy vrcholí. Univerzity i letos očekávají tisíce dálkových studentů

07.03.  |  Redakce

Přelom února a března je důležitým obdobím pro všechny zájemce o vysokoškolské studium. Většina českých vysokých škol totiž právě v těchto měsících uzavírá…

8 tipů jak přežít zkouškové

02.02.  |  Lucie Czillingová

Jste ponoření do skript pomalu až tak, že vám slova tančí před očima? Máte snad už šestý šálek kávy za den a i přes pěti hodinovou seanci s Mikroekonomií máte…

Více článků

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo