Hlásíme se na vysokou školu
Jak na VŠ bez přijímaček: Medicína
Mezi uchazeči na lékařských fakultách je jedna z nejtvrdších konkurencí, univerzity přijímají pouze zlomek zájemců s těmi nejlepšími výsledky. Pokud vám ale nevyhovuje stresující prostředí přijímacích zkoušek, můžete být nejlepší jinak – průměrem ze střední školy či jinými zajímavými výsledky.
Vysoká škola - které dát přednost?
V akademickém roce 2009/2010 bylo v České republice registrováno 72 vysokých škol. U kterých z nich je největší zájem o studium? Jaké jsou šance na přijetí a úspěšnost absolventů u jednotlivých škol? Čemu dát přednost při výběru?
Téměř čtvrtina uchazečů o studium na VŠ je neúspěšných
Jestliže se hlásíte na VŠ, tak se nadpisem článku rozhodně nenechejte vystrašit. Jedná se pouze o konstatování holého faktu; stejně tak můžeme říci, že celé tři čtvrtiny uchazečů jsou úspěšné. Přitom toto číslo je téměř největší v historii.
Jak na VŠ bez přijímaček: Ekonomie
Ekonomie a management jsou stabilně oblíbené a potřebné obory; na mnoha školách tohoto zaměření však existuje velký přetlak uchazečů a většina z nich přes přijímací zkoušky neprojde. Řešením ale může být vybrat si školu, která vás přijme i bez skládání zkoušek!
Jaké máte šance u přijímacího řízení?
Je obecně známým faktem, že dostat se na VŠ je rok od roku snadnější, přestože se o studium každým rokem uchází více studentů. A jak to bude vypadat letos? To samozřejmě nemůžeme vědět předem, informace z předešlých let nám však mohou pomoci se zorientovat.
Jak na VŠ bez přijímaček: Informatika
Kde můžete kvalitně vystudovat informatiku, aniž byste museli skládat přijímací zkoušky? Poradíme vám ve třetím článku o přijetí na vysokou školu bez zkoušek.
Přihlášky na VŠ jsou v plném proudu
Co je tedy dobré mít na paměti? Budete podávat přihlášku elektronickou nebo klasickou? Kde vyžadují jaký typ? Díky elektronickým systémům už velké procento škol opustilo klasické papírové přihlášky, které často obsahovaly informace, jež VŠ v podstatě nemusí zajímat. U elektronicky podávaných přihlášek se na zbytečnosti neptají.
Uvažujete o studiu na soukromé vysoké škole?
Zvláště po Sametové revoluci u nás roste počet soukromých vysokých škol a také zájem o ně. Chodit na soukromou VŠ už není považováno pouze za výsadu těch nejbohatších a stává se celkem běžnou záležitostí, spoustě lidí jsou ale soukromé vysoké školy stále trnem v oku.
Jak na VŠ bez přijímaček: Biologie a chemie
Chystáte se studovat biologii, chemii nebo smíšené obory, ale máte obavu z přijímacích zkoušek? Můžete to zkusit i bez nich!
Jak se dostat na VŠ bez přijímacích zkoušek?
Máte obavu, že se ve výsledkové listině přijímacích zkoušek na VŠ neumístíte dost vysoko? Pak existuje několik možných řešení – přihlásit se na školu, která přijímá bez testů, ať už všechny či jen některé podle průměru ze zpravidla posledních dvou až čtyř let SŠ, nebo se na školu, která zkoušky pořádá, dostat bez nich. Mnoho vysokých škol automaticky přijímá studenty s výbornými studijními výsledky či úspěchy v soutěžích – olympiádách, Středoškolské odborné činnosti a dalších. V nové minisérii článků Vám nabídneme přehled možností, jak se dostat na VŠ i bez skládání zkoušek.
Nejčtenější články za poslední měsíc
Češi propadli trendu rychlého stravování, počet fastfoodů se bude zvyšovat
Síť rybích restaurací Nordsee slaví tento měsíc 10 let od vstupu na tuzemský trh s rychlým…
Andrea Papoušková: Nikdy to nevzdávej
Na Finance.cz jsme se rozhodli mediálně podpořit dobročinnou akci, jejímž iniciátorem je Andrea…