Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Vzdělávací nadace Jana Husa

Vzdělávací nadace Jana Husa vznikla na sklonku sedmdesátých let v Oxfordu s cílem pomoci ohrožené kultuře a vzdělanosti v komunistickém Československu. Až do roku 1989 sídlila v zahraničí, dnes má sídlo v Brně a pobočky v Praze a v Bratislavě.

Podporuje převážně vysoké školy. Ty totiž v současné době trápí odchody nadaných mladých učitelů, kteří nejsou dostatečně finančně ohodnoceni, a proto musí hledat jiné zdroje obživy. Stipendium nadace uděluje několika vybraným interním doktorandům nebo asistentům působících v humanitních a společenskovědních oborech. Více o působení této nadace i stipendií najdete na stránkách Vzdělávací nadace Jana Husa.

  • Aktuální uzávěrka žádostí je 30. června 2011

Stipendium je jednoroční na akademický rok 2011/2012 a přiznává se vybraným žadatelům do 35 let věku (počítáno ke dni uzávěrky žádostí), působícím v humanitních a společenskovědních oborech; stipendium činí 60 000,- Kč.

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo