Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Sociální stipendium

Na sociální stipendium mají nárok ti vysokoškoláci, kteří splňují podmínky pro získávání přídavků na děti, pokud rozhodný příjem v rodině zjišťovaný pro účely přídavku na dítě nepřevyšuje součin částky životního minima rodiny a koeficientu 1,5. Stipendium ve výši 1 620 Kč se přiznává po standardní dobu studia na deset měsíců v akademickém roce. Za jeden rok si tak student může přijít na 16 200 Kč.

Všeobecně platí, že žadatel musí být zapsaný v prezenční formě studia. Studenti, kteří studují v kombinované či distanční formě mají tak smůlu.

Jak prokázat nárok na sociální stipendium?

Nárok na stipendium prokazuje student písemným potvrzením vydaným na jeho žádost orgánem státní sociální podpory, který přídavek přiznal, že příjem rodiny zjišťovaný pro účely přídavku na dítě za kalendářní rok uvedený v potvrzení nepřevýšil součin částky životního minima rodiny a koeficientu 1,5. Potvrzení pro účely přiznání stipendia platí po dobu 21 měsíců od uplynutí roku, za který byl příjem rodiny zjišťován. Nárok na stipendium může student uplatnit za určité časové období pouze jednou.

Pozor na ztrátu nároku na sociální stipendium

Ztratit nárok na sociální stipendium může student v těchto případech:

  • přerušení studia
  • neúspěšné ukončení více než dvou studií
  • běžící lhůta podmínečného vyloučení

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo