Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových

Stipendium z tohoto fondu je poskytováno studentům s tíživou sociální situací nebo se zdravotním handicapem, stejně tak i dětem z dětských domovů, které po maturitě pokračují ve studiu na vysoké škole. Stipendia jsou poskytována na podporu studia jak na školách v České republice, tak i v zahraničí. Od roku 2004 podpořil nadační fond již okolo 200 studentů.

Stipendium je poskytováno na různě dlouhá období (semestr či pololetí nebo celý školní rok) a je vypláceno buď v měsíčních splátkách nebo je použito k úhradě konkrétní položky – např. školného, nájemného na koleji apod. Nadační fond požaduje od svých stipendistů zprávy o výsledcích studia.

Více informací na stránkách Nadační fond manželů Livie a Václava Klausových.

Požadavky pro uchazeče o stipendium Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových

  • Uzávěrka pro příjem žádostí o stipendium je vždy 25. srpna, resp. 8. února

Žádost o stipendium se předkládá výhradně písemně, a to na předepsaném formuláři, který je ke stažení na stránkách nadačního fondu. Uchazeč o stipendium musí splňovat následující podmínky:

  • Je občanem České republiky, v roce podání žádosti dosáhne nejvíce 26 let věku.
  • V případě nezletilých osob předloží písemný souhlas rodičů nebo odpovědného zástupce.
  • Předloží písemné doporučení alespoň dvou garantů, kteří uchazeče a jeho studijní zaměření znají a mohou se tak kvalifikovaně k žádosti vyjádřit.
  • V případě záměru zahraničního studia předloží osvědčení o přiměřené znalosti jazyka, ve kterém studium probíhá (např. vysvědčení, osvědčení o absolvování jazykového kurzu či jazykových testů apod.).
  • Uchazeč má jasnou představu o celkových nákladech na studium a o požadavcích na plnění ze strany Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových.
  • Uchazeč byl ke studiu již přijat nebo se ke studiu alespoň přihlásil.

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo