Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Aktuality z Masarykovy univerzity

Masarykova univerzita otevře v září tři nová vědecká centra

29.08.

Hned tři nová vědecká a výuková centra začnou sloužit vědcům a studentům Masarykovy univerzity (MU) se začátkem akademického roku. Největší událostí bude otevření centra vědecké excelence, Středoevropského technologického institutu CEITEC, jehož část určená pro přírodní vědy vyrostla v areálu Univerzitního kampusu Bohunice. Slavnostní otevření CEITEC MU se uskuteční v pátek 12. září. O tři dny později v pondělí 15. září se na pedagogické fakultě otevře Centrum výzkumných institutů a doktorských studií (CVIDOS) a v pátek 19. září se symbolicky zpřístupní nový areál Centra vzdělávání, výzkumu a inovací pro ICT (CERIT) fakulty informatiky.

Masarykova univerzita spustila celorepublikový online systém na ověřování pravosti diplomů

15.07.

Pravost vysokoškolského diplomu si mohou zájemci nově snadno ověřit na internetu na základě znalosti jeho originálního čísla. Masarykova univerzita (MU), která jako první tuto službu zavedla, tak chce ztížit práci padělatelům. Ti až dosud zneužívali toho, že pravost dokumentů nebylo možné snadno ověřit.

Nové karty pro absolventy MU umožní přistup ke studentským výhodám

21.01.

Novou službu pro své absolventy zavádí Masarykova univerzita. Nabízí jim zachování některých studentských výhod, a to s pomocí Karty absolventa. Díky ní budou mít bývalí úspěšní studenti například přístup do knihoven a k elektronickým databázím univerzity.

Studenti vyvinuli knihovnickou aplikaci pro chytré telefony

02.01.

Studenti Fakulty informatiky Masarykovy univerzity vytvořili ojedinělou aplikaci pro chytré mobilní telefony. Umožňuje přístup do elektronických katalogů všech knihoven na univerzitě a nabízí uživatelům prvky internetových sociálních sítí. Aplikace nazvaná SmartLib je ke stažení od 21. prosince pro každého zdarma.

MU otevřela přijímací řízení pro akademický rok 2013/2014

07.11.

Masarykova univerzita otevřela přijímací řízení do bakalářských a magisterských oborů pro akademický rok 2013/2014. Zájemci si mohou vybrat z více než 1400 studijních oborů. Přihlášky přijímá univerzita do konce února 2013 pouze elektronicky, a to na adrese: http:/ / www.muni.cz/ admission, kde jsou k dispozici také všechny potřebné informace.

MU vytvořila tým odborníků na problematiku ukládání jaderného odpadu

03.10.

Dlouhodobě nevyřešený problém, kde vybudovat trvalé úložiště vyhořelého jaderného odpadu, přiměl odborníky z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity k sestavení speciálního expertního týmu. Ten funguje jako součást projektu ReWaNuSa a orientuje se na ukládání radioaktivních odpadů a jadernou bezpečnost v České republice.

Přednášky držitelů Nobelovy ceny budou živě přenášeny do poslucháren v kampusu

26.09.

Přednášky světově uznávaných vědců včetně tří držitelů Nobelovy ceny, které se odehrají v Mendelově muzeu Masarykovy univerzity (MU), budou moci sledovat i studenti ve vzdáleném Univerzitním kampusu Bohunice.

Veletrh práce pro studenty vysokých škol JobChallenge rozšíří svůj program

25.09.

Tři brněnské vysoké školy připravují již šestý ročník veletrhu práce JobChallenge určený pro studenty a absolventy vysokých škol. Akce se bude konat ve středu 7. listopadu 2012 v brněnské Wannieck Gallery od 9 do 17 hodin. Už od 5. listopadu však nově nabídne doprovodný program ve formě přednášek a workshopů. Vystavující společnosti se mohou registrovat ještě do 27. září na webové adrese www.jobch.cz.

Ústav soudního lékařství zavedl kvůli závadnému alkoholu permanentní službu

14.09.

Čtyřiadvacetihodinovou službu zřídil kvůli závadnému alkoholu, jehož konzumace již způsobila několik úmrtí obyvatel, Ústav soudního lékařství Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u sv. Anny. Pracovníci ústavu jsou tak schopni kdykoliv, v jakoukoliv denní i noční dobu, ve vzorku libovolné tělní tekutiny během několika málo desítek minut odhalit přítomnost toxického metylalkoholu.

MU podala žalobu kvůli rozhodnutí ÚOHS

30.07.

Proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), ve kterém uložil Masarykově univerzitě pokutu za postup při výběru zhotovitele projektové dokumentace pro investiční akce v areálu kampusu, se bude univerzita bránit soudní cestou. Rektor Masarykovy univerzity dnes podal žalobu na rozhodnutí předsedy ÚOHS ke Krajskému soudu v Brně poté, co byly vyčerpány všechny ostatní zákonné možnosti.

Kompletní přehled aktualit a tiskových zpráv

Aktuální články

Přihlašování na vysoké školy vrcholí. Univerzity i letos očekávají tisíce dálkových studentů

07.03.  |  Redakce

Přelom února a března je důležitým obdobím pro všechny zájemce o vysokoškolské studium. Většina českých vysokých škol totiž právě v těchto měsících uzavírá…

8 tipů jak přežít zkouškové

02.02.  |  Lucie Czillingová

Jste ponoření do skript pomalu až tak, že vám slova tančí před očima? Máte snad už šestý šálek kávy za den a i přes pěti hodinovou seanci s Mikroekonomií máte…

Více článků

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo