Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Studium v zahraničí

Uvažujete o studiu v zahraničí?

15.09.2010  |  Julie Nováková

V současné době existuje široká škála možností univerzitního studia za hranicemi České republiky. Jaké je to nejvhodnější pro vás a jak byste se na něj měli připravit?

Program Erasmus, nejznámější cesta ke studiu za hranicemi

22.09.2010  |  Julie Nováková

Pokud chcete během studia na vysoké škole vycestovat do zahraničí na studijní či pracovní pobyt, je program Erasmus nejvýznamnějším a nejrozšířenějším způsobem. Nabízí široké možnosti pobytů téměř po celé Evropě.

Je libo studium v USA?

29.09.2010  |  Julie Nováková

Spojené státy americké hostí jedny z nejprestižnějších univerzit na světě. Je obtížné se na ně dostat, ale i tam vám může pomoci stipendium Fulbrightovy komise. Její stipendia pomáhají s pobyty na školách v USA studentům i pedagogům a zajišťují také pobyty amerických studentů v ČR.

Výměnný program CEEPUS zajišťuje mobility v rámci střední Evropy

07.10.2010  |  Julie Nováková

Toužíte po studiu v zahraničí, ale chcete zůstat blízko České republiky, nebo se nejvíce zajímáte o oblast střední, jihovýchodní a východní Evropy? V tom případě může být vaší ideální variantou studia mimo ČR právě program CEEPUS (Central European Exchange Program for University Studies).

Studujete historii střední Evropy? Zkoumejte ji s podporou nového grantu!

13.10.2010  |  Julie Nováková

Nabízejí vám to stipendia Open Society Archives a Mezinárodního visegrádského fondu, zaměřená na studenty novodobé historie zemí Visegrádské skupiny – České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Tento program byl spuštěn teprve letos, a tak máte jedinečnou šanci patřit mezi prvních deset stipendistů a jako první plně využít jeho možnosti.

Studium v celé Evropě i na hranici Asie

26.10.2010  |  Julie Nováková

V minulém díle našeho seriálu o studiu v zahraničí jsme vám představili nejnovější program Mezinárodního visegrádského fondu a Open Society Archives, zaměřený speciálně na moderní evropskou historii. V poslední části seriálu se budeme věnovat visegrádským stipendiím celkově.

Nejčtenější články za poslední měsíc

Češi propadli trendu rychlého stravování, počet fastfoodů se bude zvyšovat

09.02.2015  |  Redakce

Síť rybích restaurací Nordsee slaví tento měsíc 10 let od vstupu na tuzemský trh s rychlým…

Andrea Papoušková: Nikdy to nevzdávej

24.07.2014  |  Lukáš Pololáník

Na Finance.cz jsme se rozhodli mediálně podpořit dobročinnou akci, jejímž iniciátorem je Andrea…

Více článků

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo