Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

Evropské vzdělávací programy: Šance pro studenty

Vzdělají nás filosofové, diplomati a myslitelé nebo Japonci?

16.02.2011  |  Markéta Zajíčková

Zvučná jména minulosti v kabátě moderním, alias kdo je nový Erasmus? Sokrates? Comenius? A co bylo před tím? Žádost…

Sokrates nade vše

23.02.2011  |  Markéta Zajíčková

Nejen filosof a učitel Platónův Sókratés, který v podstatě položil základy kritického evropského myšlení a proto jej můžeme považovat za jednoho z nejvýznamnějších filosofů Evropy, ale též studijní program Sokrates je výjimečný! Sdružuje totiž poměrně velké množství zajímavých, důležitých a metodicky přesně rozvržených podprogramů, které nám otevírají brány do světa.

Není Comenius jako Comenius, ale jedno je spojuje…

28.02.2011  |  Markéta Zajíčková

V programu Comenius jde o to rozvíjet porozumění mezi mladými lidmi z různých evropských zemí, pomáhat jim osvojit si základní životní dovednosti nezbytné pro jejich osobní rozvoj, pro jejich budoucí zaměstnání a pro aktivní účast v evropských záležitostech.

Erasmus - hurá do světa

07.03.2011  |  Markéta Zajíčková

Podprogram Sokratův – Erasmus jistě každý vysokoškolák zná minimálně z doslechu. Někdo se o něm mnohé dočetl, někdo mohl vidět zfilmovaný příběh studenta, cestujícího po světě, prožívajícího vtipné i smutné chvilky Erasmu a jiný již uvažoval, že by si to také na vlastní kůži zkusil. Dnes si tento nejznámější studijní program představíme blíž.

Erasmus Mundus - mimo hranice EU

10.03.2011  |  Markéta Zajíčková

Že není Erasmus jako Erasmus se můžeme přesvědčit tehdy, když zatoužíme vycestovat za studii mimo Evropskou Unii. Za hranicemi EU totiž samotný Erasmus v podstatě nic nezmůže. Ale napoví… Pro studia mimo EU totiž slouží podobný vzdělávací program, tzv. Erasmus Mundus.

Gruntvig, Lingua, Minerva a Arion - sokratovy vzdělávací podprogramy

16.03.2011  |  Markéta Zajíčková

V minulosti jsme měli možnost seznámit se s vzdělávacím programem Sokrates (Socrates), který sdružuje podprogramy jako světoznámý Erasmus, o kterém také zmínka proběhla. Dnes bychom si představili další podprogramy v rámci objektivity a uceleného náhledu na celý Sokrates. Tento vzdělávací program v sobě skrývá krom Erasmu a Comenia také Gruntvig, podprogram Lingua nebo Minerva.

Program Leonardo Da Vinci podporuje odborné vzdělávání

29.03.2011  |  Markéta Zajíčková

Leonardo Da Vinci, Jean Monnet a nebo také Transversal to jsou další jména vzdělávacích programů, které můžeme využít na cestě za poznáním a vzděláním. Stejně tak jako program Sokrates (Socrates), tak také Leonardo Da Vinci je program se svými podprogramy s cílem zvýšit přitažlivost odborného vzdělávání na jiné než vysokoškolské úrovni, zefektivnit uplatnění na trhu práce a soustředit se na rozvoj osobnosti.

Zajímáte se o netradiční programy vzdělávání?

06.04.2011  |  Markéta Zajíčková

Vzdělávání poskytuje rozličné možnosti výběru mezi formami a typy, které nejlépe padnou žádostivému adeptovi na obohacení vlastního vědění. Tím věděním obohatí nejen sebe, ale také se může stát užitečným pro další roztoužené milence nových informací… V následujících řádcích si představíme další tři typy vzdělávacích programů, o kterých mnozí z nás ani neslyšeli.

Nejčtenější články za poslední měsíc

Češi propadli trendu rychlého stravování, počet fastfoodů se bude zvyšovat

09.02.2015  |  Redakce

Síť rybích restaurací Nordsee slaví tento měsíc 10 let od vstupu na tuzemský trh s rychlým…

Andrea Papoušková: Nikdy to nevzdávej

24.07.2014  |  Lukáš Pololáník

Na Finance.cz jsme se rozhodli mediálně podpořit dobročinnou akci, jejímž iniciátorem je Andrea…

Více článků

mf.cz finance.cz finance.sk firemnifinance.cz studentskefinance.cz peniaze.sk fondy.sk uroky.sk

Přihlášení

Zapomněl jsem heslo